Узалуд Дончићевих 45, Струс са пола терена срушио Далас

Кошаркаши Кливленда победили су екипу Даласа резултатом 121:119 у НБА лиги, а шут за тријумф уз звук сирене погодио је са преко пола терена јунак Кавалирса Макс Струс.

Далас је две секунде пре краја неизвесне утакмице у Охају дошао до поена предности и чинило се победе, али је јунак Кавалирса Макс Струс са великим самопоуздањем одапео хитац са преко пола терена и погодио.

Струс је утакмицу завршио са 21 поеном, а све их је постигао иза линије за три поена. За два није ни покушао, а није ни морао пошто је из 10 покушаја убацио седам тројки, а чак пет у последњој четвртини, када је било најпотребније.

Шутер Кавса је ушао у игру пет минута и шест секунди пре краја меча, у тренутку када је Далас водио седам разлике, а Лука Дончић на конту имао 45 поена. Словенац није постигао више ниједан, а Струс је наместио руку и постао херој.

Дончић је утакмицу завршио са 45 поена, 14 асистенција и девет скокова. Узалуд, баш као и добра партија Кајрија Ирвинга, који је убацио 30 поена.

Док се није указао Струс, Кавалирсе је гурао Донован Мичел са 31 постигнутим поеном, седам скокова и шест асистенција.

Кливленд је други на табели Источне конференције, док је Далас осми на Западу, на танкој граници плеј-офа и плеј-ина.