Ларкин предводио Ефес до победе над Миланом, Жалгирис бољи од Панатинаикоса

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су Олимпију из Милана резултатом 79:73 у оквиру 25. кола Евролиге. Жалгирис у Каунасу надиграо Панатинаикос 80:68. Монако је на домаћем терену савладао Фенербахче 76:69.

Ефес је овом победом дошао до десетог тријумфа у сезони и на тај начин се изједначио са данашњим противником.

Након изједначене прве деонице, Олимпија је на полувремену имала предност од девет поена. Међутим, у трећој четвртини Ефес је постигао 30 поена, док су гости успели да убаце само седам. Турски клуб је до краја успео да сачува вођство и одржи какву-такву шансу за пласман у плеј ин.

Шејн Ларкин је постигао 19 поена, а пратио га је Тибор Плајс са 17. У редовима екипе из Милана истакао се Шевон Шилдс са 17 постигнутих поена.

Ефес у наредном колу дочекује Макаби, док ће Олимпија на свом терену угостити Реал Мадрид.

Жалгирис изненадио екипу Панатинаикоса

Жалгирис је победом против Панатинаикоса уписао трећи везани тријумф, а други у Евролиги.

После прве уједначене четвртине која је завршена резултатом 25:25, домаћи тим је у другој успео да преузме иницијативу и да на полувреме оде са шест поена предности.

Жалгирис је стечену предност успео да одржава током треће деонице иако су гости неколико пута прилазили на посед заостатка.

Панатинаикос у последњем пероиду није успео да организује нападе, изгубили су седам лопти, а самим тим и шансу да се врате у меч.

У победничком тиму Еванс је убацио 24 поена, Григонис 15, Бирутис 12, а Улановас и Шмитс по 10.

Код гостију Кендрик Нан постигао је 26 поена, Лесор је допринео са 15.

Монако после преокрета до победе против Феербахчеа

Домаћи тим играо је боље у прве две деонице. На полувремену је екипа Шарунаса Јасикевичијуса имала осам поена предности.

Већ по почетку треће четвртине видело се да Фенербахче има проблема са организацијом напада, што се прво одразило на проценте шута гостију.

Монако је успео да пред одлучујућу четвртину приђе на шест поена минуса, а онда је одиграо добро у дефанзиви и лимитирао ривала на само осам поена, па је домаћа екипа заслужено тријумфовала.

Најефикаснији у екипи Саше Обрадовића био је стандардно Мајк Џејмс са 23 поена, Окобо је додао 16, а Браун 15.

У тиму Фенербахчеа Шанли се истакао са 12, док су по 11 убацили Мотли и Вилбекин.