Утакмица некадашњих тимова Дејана Милојевића, Будућност у Београду боља од Меге

Кошаркаши Будућности савладали су екипу Мегу 92:72 у утакмици 18. кола регионалне АБА лиге.

Дуел у дворани "Ранко Жеравица" почео је сећањем на некадашњег кошаркаша Будућности и тренера Меге, недавно преминулог Дејана Милојевића.

Будућност је уписала 13. победу, а уз то имају и пет пораза. После 18 одиграних кола поново су ушли у борбу за друго место на табели, пошто тренутно имају исти број победа као Партизан, који има утакмицу мање.

С друге стране, Мега је је уписала скор од девет тријумфа и исти број пораза и тренутно се налазе у плеј-оф зони.

Мега је била боља у првој четвртини 20:19, али су одмах на почетку друге четвртине дозволили гостујућем тиму да крене у серију од 15:0, чиме је Будућност дошла до двоцифрене предности 50:34.

Мега није успела да узврати, испоставило се да су то били кључни моменти дуела у Београду.

Кенан Камењаш је био најбољи играч Будућности, уписао је 17 поена, 5 скокова, исто толико асистенције и две украдене лопте.

У тиму Меге најефикаснији су били Никола Ђуришић и Стефан Миљеновић са по 17 поена.