Милутинов најефикаснији у победи Олимпијакоса против Макабија

Кошаркаши Бајерна савладали су у немачком дербију екипу Албе 82:65 у утакмици 22. кола Евролиге. Анадолу Ефес је у Истанбулу био бољи од Барселоне 98:73, док су победе уписали Олимпијакос против Макабија 89:72 и Виртус против Асвела 73:63.

Кошаркаши Бајерна нанели су Алби 18. пораз ове сезоне. Баварци су са домаћом екипом играли егал само у првој деоници, а онда су у другој подигли ниво игре, лако дошли до двоцифрене предности коју су одржавали до самог краја утакмице.

Најефикаснији у редовима победничке екипе били су Франсиско и Бранковић са по 14 поена, Едвардс је додао 13, а Ибака 11.

У Алби се истакао Спањоло са 15 поена, Вецел је постигао 13, а Томас 10.

Ефес се није мучио против Барселоне

Турски представник је против другопласиране екипе уписао важну победу која му оставља наде о потенцијалном пласману у плеј-оф Евролиге.

После прве две четвртине, екипе су биле углавном уједначене, а онда је домаћин захваљујући бољим шутевима за три поена успео да стекне велику предност и уведе утакмицу у мирну завршницу.

Родриг Бубоа убацио је 21 поен, Тибор Плајс је додао 17, Отуру 16, а Шејн Ларкин 15 поена.

У тиму Барселоне Вили Ернангомез био је најефикаснији са 18 поена, док су Калинић и Јокубаитис допринели са по 14.

Олимпијакос у Пиреју рутински са Макабијем

Домаћа екипа је предност стекла већ после уводних неколико минута, а константном игром ју је лако одржавала до краја меча.

Највеће разлике направљене су у првој и последњој деоници.

Најбољу ролу у победничком тиму имао је Никола Милутинов са великим дабл-даблом. Српски репрезентативац уписао је 20 поена уз 20 скокова.

У грчкој екипи истакли су се још и Канан са 20 поена и Алек Петерс са 17.

Вејн Болдвин је у тиму Макабија био најефикаснији са 18 поена, Блат и Колсон додали су по 10.

Виртус се коцкао, па на крају победио екипу Асвела

"Ролеркостер утакмицу" одиграли су италијански и француски представник. После прве четвртине коју је Виртус добио 19:10, Асвел је одговорио са 22:8, па су на полувремену водили 32:27.

У истом ритму, Асвел је наставио и у трећем периоду. Француски представник водио је са девет разлике пред последњу деоницу.

Ипак, добра одбрана тима Луке Банкија произвела је велики број промашених шутева Асвела. Виртус је у последњој четвртини са друге стране добро шутирао за три поена, па су на крају тријумфовали са 10 поена.

Хекет је у екипи Виртуса уписао 19 поена, Белинели је постигао 18, а Кординије 12 поена.

У Асвелу је најбољи био Јусуфа Фал са 17 поена уз 12 скокова, док је Ли постигао 14 уз 12 подељених асистенција.