Одлични Маринковић у победи Басконије у Истанбулу, Барса се провукла против Жалгириса

Кошаркаши Басконије славили су у Истанбулу против Анадолу Ефеса 87:80 у мечу 16. кола Евролиге. Српски репрезентативац Вања Маринковић завршио је меч са 14 поена, од чега четири тројке.

Тим Душка Ивановића прекинуо је низ од два пораза захваљујући серији 10:0 у последњој деоници. До тада је меч био препун смена у вођству,  да би гости у завршници преломили дуел.

Дуел два врхунска америчка стрелца није разочарао. Басконијим Маркус Хауард је завршио са 28 поеном за 21 минут на паркету, а Ефесов Шејн Ларкин је уписао 23 поена за 33 минута. Ларкин је дошао до 3000 поена у Евролиги.

Бивши играчи Партизана су дали врло значајан допринос са по 14 поена, Коди Милер Мекинтајер је био на корак до трипл-дабла са 10 асистенција и девет скокова, док је Вања Маринковић био шутерски расположен са четири тројке из осам покушаја.

Данијел Отуру је изненадио партијом у редовима Ефеса са 14 поена и седам скокова.

Басконија се овом победом изједначила са Партизаном, Валенсијом и Макабијем са 9-7. Ефес је на супротном скору 7-9.

Ефес чека истанбулски дерби са Фенербахчеом, док Басконији следи још једно гостовање. Ривал је Олимпија у Милану.

Барселона је у неизвесној завршници победила Жалгирис 85:80 у Каунасу.

Домаћи тим осакаћен повредама је показао велику борбу до самог краја. Били су близу изненађења, али су у последњој деоници убацили тек седам поена. Играчи Барселоне су били сигурни са линије пенала за тријумф.

Николас Лапровитола је предњачио код Барсе са 18 поена. Јан Весели је завршио са 15 поена. Врхунску партију имао је Никола Калинић са 12 поена, осам скокова и шест асистенција.

Жалгирис је предводио Лауринас Бирутис са 18 поена. Едгарас Улановас је стао на 15 поена.

Барса се изједначила са Виртусом са 11 поена и пет пораза на деоби другог места. Жалгирис је пао на 16. место са 5-11.

Жалгирис остаје и у наредном колу код куће, долази им Макаби. Барселона иде на гостовање код Монака.