Кикс Игокее против Цибоне, Цедевита сигурна у словеначком дербију

Екипа Игокее поразом од Цибоне у Лакташима 91:87 и Цедевита Олимпија тријумфом 91:79 над Крком су се изједначиле на другом месту АБА лиге са скором 9-3.

Цибона је приредила изненађење победом над Игокеом у неизвесној завршници. Обе екипе су имале интервале вођства током 40 минута, а гости из Загреба су успели да преокрену минус шест у последња три минута за пети тријумф у сезони.

Код победничког саставa су одлично одиграли Јакoв Мустапић са 22 и Александар Аранитовић са 21 поеном. Драган Милосављевић је предводио Игокеу са 22 поена, а пратио га је Зоран Николић са 16 поена.

Игокеа у 13. колу гостује код Меге. Наредни ривал Цибони је Цедевита Олимпија, која је савладала Крку 91:79.

Карло Матковић је пленио код домаћина са 23 поена и осам скокова. Јака Блажич је убацио 21 поен и поделио шест асистенција.

Ајзеа Казинс је био најефикаснији код крке са 17 поена.

Цедевита Олимпија и Игокеа деле друго место АБА лиге са скором 9-3, а придружиће им се и победник дуела Партизан-Будућност. Црвена звезда је прва са 10-1.