Богдановић сјајан у победи над Рајаковићевим Торонтом

Кошаркаши Атланте убедљиво су надиграли Торонто српског тренера Дарка Рајаковића са 125:104 уз нову сјајну игру Богдана Богдановића који је са Тре Јангом предводио тим. На гостовању је славио и Њу Орлеанс надигравши Шарлот са 112:107, а Сан Антонио је савладао Лос Анђелес Лејкерсе са 129:115 и прекинуо серију од чак 18 везаних пораза.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић наставио је серију сјајних игара и у петом узастопном мечу постигао најмање 20 поена што је значајно допринело да његов тим синоћ надигра Торонто и дође до победе после пет везаних пораза.

Богдановић је меч завршио са 20 постигнутих поена уз три скока и 6 асистенција, а најефикаснији је био током првог полувремена када је Атланта и дошла до одлучујуће предности у мечу.

Одлично је подржао најефикаснијег играча меча Тре Јанга који је остварио нови дабл-дабл са 38 поена и 11 асистенција. Још тројица играча победничког тима су остварила двоцифрен учинак, Клинт Капела са 18 поена и 15 скокова, Оњека Оконгву са 14 поена и 11 ухваћених лопти, као и Садик Беј са по 10 поена и скокова. Џамал Мари је чак био близу трип-дабла са 17 поена, девет асистенција и седам ухваћених лопти.

У пораженом тиму Дарка Рајаковића најефикаснији је био Скоти Барнс са 23 поена и осам асистенција, али га остали део екипе није најбоље пратио. Јакоб Пелтл и Паскал Сијакам су меч завршили са по 15 поена, док је 11 додао Малаки Флин. Највише је подбацио Денис Шредер који је за преко 31 минута игре постигао свега шест поена, уз четири асистенције.

Атланта је захваљујући овој победи дошла до скора од десет победа уз 14 пораза и на табели претекла Торонто који уз исти број победа има и један пораз више.

Серију пораза синоћ је прекинуо и тим Сан Антонија и дошао до победе после 18 изгубљених мечева надигравши ЛА Лејкерсе са 129:115.

Њу Орлеанс је на гостовању надиграо Шарлот са 107:112, Вашингтон је славио против Индијане са 137:123, а Бостон је убедљиво савладао Орландо са 128:111 уз 30 поена Џејсона Тејтума.