Игокеа савладала Крку у Новом Месту, Борац у гостима бољи од Задра

Кошаркаши Игокее победили су у Новом Месту Крку са 92:80 у утакмици 11. кола регионалне АБА лиге. Борац је после неизвесне завршнице у гостима био бољи од Задра 80:79.

Игокеа наставља са добрим резултатима од сезоне, па се победом против Крке враћа на водећу позицију регионалног такмичења.

Крка је боље отворила меч, на полувремену је имала предност од пет поена разлике - 49:44, али је у наставку Игокеа заиграла доста боље и на крају стигла до убедљиве победе.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Драган Милосављевић са 25 поена, док је Един Атић убацио 16.

Код домаћина су се истакли Марко Радовановић и Ајзеја Казинс са по 14 поена и Џаирус Хемилтон са 13.

Игокеа је са скором 9-2 друга иза Црвене звезде која има само један пораз, Крка има само две победе и чак девет пораза.

Борац је после неизвесне завршнице савладао екипу Задра

Чачани су победом у Хрватској прекинули низ од два пораза - од Партизана у Београду и Будућности на домаћем паркету.

Борац је боље отворио утакмицу, после прве четвртине гости су имали три поена предности које су одржали и на полувремену када су водили 40:37.

Задар је одговорио у трећем периоду, преузео вођство и повео 66:61 пред последњу деоницу.

У последњој четвртини Борац је после неизвесне завршнице ипак успео да стигне до победе.

Сегу је у екипи Борца убацио 28 поена, Биртс је додао 15.

У тиму Задра Рамљак је био најефикаснији са 19 поена, Лакић је постигао 17, а Дрежњак 15.