Рутинска победа Црвене звезде против Цибоне

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су у Београду победили екипу Цибоне 84:56 у утакмици 10. кола регионалне АБА лиге.

Звезда лако са Цибоном

После неколико споријих уводних минута у првој деонци у којој су екипе биле у сличном ритму Звезда је успела да преузме иницијативу.

Црвено-бели су преко високих кошаркаша Тобија и Митровића лако дошли а потом и повећавали предност.

Гости због добре одбране домаће екипе током прве две деонице често су имали неактивне нападе које су завршавали у последњим секундама изнуђеним шутевима за три поена.

После полувремена, обе екипе су пале у игри, па је у овом периоду постигнуто свега 29 поена.

Четврта четвртина донела је доста чвршћу игру домаће екипе која је поново брзо стигла до 20 поена предности које је повећавала до самог краја.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 23 поена, док су Лука Митровић и Јаго дос Сантос додали по 11. Код гостију, најбољи је био Домагој Пролета са 13 поена, док су Иван Перасовић и Јаков Мустапић убацили по 10.

"Црвено-бели" се тренутно налазе на првом месту на табели регионалне лиге са девет победа и једним поразом, док је Цибона 12. са три тријумфа и седам изгубљених.

Крај меча, убедљива победа Звезде 84:56

35' Звезда - Цибона 72:49

Звезда поправила проценте шута. Домаћа екипа поново преузима иницијативу и враћа се на више од 20 поена предности.

Мајк Тоби је најефикаснији појединац са 18 поена.

Крај треће деонице, Звезда - Цибона 61:43

Лоша поентерска четвртина за обе екипе која је припала гостима 15:14.

Звезда је добро ушла у трећи период, а онда је услед велике предности наступио пад концентрације.

Обе екипе су доста грешиле у примопредаји лопте. Црвено-бели су изгубили седам, док су гости остали на шест.

25' Наставља се доминација Звезде - 56:34

Домаћи кошаркаши настављају да повећавају предност против Цибоне.

Гости имају скоро дупло више шутева за три него за два поена.

Полувреме, убедљива предност Звезде - 46:29

После неколико споријих уводних минута у првој деонци у којој су екипе биле у сличном ритму Звезда је преузела иницијативу.

Црвено-бели су преко високих кошаркаша Тобија и Митровића лако повећавали предност.

Гости због добре одбране домаће екипе често неактивне нападе завршавају у последњим секундама изнуђеним шутевима за три поена.

Тоби је најефикаснији са 14 поена, Митровић је додао 11.

15' Звезда има двоцифрену предност против Цибоне 30:18

Нова серија домаћих на почетку другог периода, црвено-бели су отворили овај период са 9:2.

Звезда лако долази до поена у нападу, пре свега преко високих играча, Митровића и Тобија.

У одбрани су затворили простор у пољу, па се гостујући кошаркаши одлучују на доста изнуђених и тешких шутева за три поена.

Крај прве четвртине, Звезда води 21:16

Кошаркаши Звезде организованим нападима и високим процентима шута заслужено воде после прве деонице.

Екипа Јаниса Сферопулоса са стартном петорком није успела да направи предност на паркету. Када су у игру ушли Шабаз Нејпир, а пре свега Лука Митровић црвено-бели су пик енд рол игром лако долазили до поена.

8' Звезда води 19:11

Црвено-бели су у серији 9:0.

Екипа Јаниса Сферопулоса до предности долази захваљујући ангажману Луке Митровића који је ушао на претходном тајм-ауту.

Звезда игра јако покретљиву одбрану на коју се гости нису снашли.

5' Цибона води 11:10

Гости имају минималну предност на почектку меча. За сада се ослањају искључиво на шут за три поена.

На самом почетку тренери инсистирају на високим петоркама и борбом за офанзивне скокове.

Почео је меч

Први напад има Цибона.

Стартна петорка Звезде

Сферопулос се одлучио за следећу петорку: Дос Сантос, Лазић, Гедрајтис, Симоновић и Боломбој

Стартна петорка Цибоне

Гости су на терен изашли са следећих пет играча: Стејн, Пролета, Перасовић, Мустапић, Буљан.

Победа против Ефеса добра за враћање самопоуздања

После неочекивано најубедљивијег пораза од Олимпије Милана са 93:71, а потом победе над Анадолу ефесом са 93:71 на свом терену црвено-бели очекују да су се вратили у ритам у Евролиги, па са великим оптимизмом улазе и у овај меч.

Звезда велики фаворит

У последњих 18 сусрета током претходних десет година Цибона је само једном успела да упише победу, и то на свом терену.