Звезда са пола снаге убедљива у Новом Месту

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Новом Месту екипу Крке 90:67, у мечу 9. кола АБА лиге. Црвено-бели на самом старту стекли убедљиву предност, коју су уз минималне осцилације сачували до краја меча. Екипа Јаниса Сферопулоса вратила се на прво место на табели регионалног такмичења, Крка остала претпоследња.

Звезда рутински савладала Крку, словеначки тим без решења за центарску линију црвено-белих

Кошаркаши Црвене звезде вратили су се на прво место на табели АБА лиге, пошто су у мечу 9. кола у Новом Месту убедљиво савладали Крку 90:67.

Црвено-бели нису блистали, али су контролисали меч током свих 40 минута и успели да упишу лаку победу против Крке, која је само у последњих 10 минута показала зашто се налази у елитном регионалном такмичењу.

Екипа Јаниса Сферопулоса ушла је у меч серијом 11:0 и ту је већ победник резултатски био одлучен.

Крка је у прве три деонице одиграла очајно у нападу, док су гости из Београда искористили "величину", односно неколико квалитетних играча у центарској линији да дошу до лаких поена.

Звезда је на полувремену имала +16, а почетком треће деонице долази и до најубедљивијих 52:27.

У првом полувремену блистао је Митровић, који је уз помоћ Недовића држао високу предност гостију.

У наставку, прикључили су се Боломбој и Симоновић, док је одличу партију пружио Стефан Лазаревић, који је меч завршио са рекордом сезоне од 12 поена.

Крка је у последњих 10 минута заиграла нешто боље, у једном тренутку пришла на -12, али је Звезда тројкама Лазаревића, Тобија и Јага дос Сантоса одбила тај напад и стигла до заслужено убедљиве победе.

Најефикаснији у победничком тиму били су Тоби са 16, Боломбој са 13 и Лазаревић и Симоновић са по 12 поена, док су се у тиму Крке истакли Стергар са 15 и Казинс са 11 поена.

Звезда се вратила на прво место на табели са скором 8-1, док је Крка остала претпоследња са 2-7.

Крај меча, победа Звезде 90:67

Звезда ипак стиже до убедљиве победе у Новом Месту 90:67 и првог места на табели регионалног шампионата.

39' Звезда бежи на 84:63

Звезда је одбила налет Крке и тројком Јага дос Сантоса на два минута до краја меча одлази на +21.

35' Крка прилази на 71:58

Много боља игра Крке на старту последње деонице готово је преполовила Звездину предност.

Већ 16 поена убацили су домаћи за 5 минута игре, Звезда и даље има убедљиво вођство.

Шкедеље и Стергар су покренули Крку, а серију домаћих тројком је прекинуо Лазаревић.

После три деонице Звезда води 62:42

Не превише квалитетна кошаркашка представа у Новом Месту, али Звезди је најважније да са што мање уложеног труда дође до победе.

Растрзану игру Крке Звезда користи да са "пола гаса" чува високу предност.

Боломбој је најефикаснији у Звезди са 13 поена, Симоновић је скупио 10, а Митровић и Неовић су још на 9.

У екипи Крке Казинс је дошао до 11 поена.

25' Звезда на 20+ - 52:32

Сада се Боломбој разиграо у тиму Звезде, одбрана Крке нема решење за снажног центра Звезде.

Словеначки тим игра очајно у нападу - веоики број нерезонских шутева често и не дођу до Звездиног обруча, па играчи Крке могу бити задовољни што губе само 20 поена разлике.

Црвено-бели су на само две погођене тројке из 15 покушаја, Крка је на 3/20.

21' Настављен је меч

Полувреме, Звезда води у Новом Месту 41:25

Марко Радовановић тројком постиже коначан резултат првог полувремена - 25:41.

Звезда у поптуности контролише дешавања на мечу и лако чува високу предност стечену у првој деоници.

Крка је убацила само пет поена у последњих пет и по минута друге четвртине, црвено-белима је остало да у наставку меча задржи ниво игре и ралику у поенима.

Недовић и Митровић убацили су по 9 поена, Тоби је додао 6, на другој страни Церквеник, Казинс и Радовановић постигли су по 5.

15' Звезда одржава вођство - 32:20

Растрчали су се домаћи по терену, али Звезда и даље чува двоцифрену предност.

Неколико "јачих" фаулова на обе стране, али све у спортским оквирима.

Домаћи инсистирају на шуту за три, али погодили су само 2 шут из 12 покушаја, док црвено-бели покушавају да гурају лопту под обруч, што им доноси и резултат.

После прве деонице црвено-бели воде 26:13

Добра прва четвртина за црвено-беле, који доминирају на оба краја терена.

Звезда игра течно у нападу, отуд и 26 убачених поена, док Крка има велике проблеме да нађе пут до коша гостију.

Митровић је већ постигао 9 поена, Недовић је додао 7 поена, Гједраитис и Боломбој по 4, док је у екипи Крке најефикаснији Казинс са 5.

Звезда је убацила 9 од 10 шутева за два поена, али само једну тројку из 7 покушаја.

5' Звезда прави серију 11:0

Одличан почетак меча црвено-белих који серијом 11:0 за више од четири минута стичу осетну предност.

По 4 поена у црвено-белом дресу убацили су Гједраитис и Недовић.

1' Почео је меч

Нападом црвено-белих почео је мел у Новом Месту.

Стартних 5 Звезде

Почетна петорка Крке

Утакмица се игра у дворани "Леон Штукељ"

Утакмица између Крке и Црвене звезде игра се у дворани "Леон Штукељ" у Новом Месту, а судије су Томислав Хордов, Крунослав Пеић и Војислав Лепетић.

Црвено-бели никако да уђу у серију победа

Звезда је три победе заредом уписала само на старту сезоне, у прве три утакмице.

После тога, црвено-бели никако да вежу више од два тријумфа у свим такмичењима, а и у Ново Место иду после пораза од Олимпије Милано у Београду, у оквиру 10. кола Евролиге.

Крка умела да изненади Звезду у Новом Месту

Црвено-бели имају изузетно добар скор против Крке, али су "зелени" у неколико наврата били бољи од београдског великана у својој хали.

Крка је против Звезде славила у Новом Месту 2010, 2011, 2015. и 2019. године.

Црвено-бели траже повратак на прво место на табели

Звезда би се победом у Новом Месту вратила на прво место на табели АБА лиге, пошто екипа Јаниса Сферопулоса има скор 7-1.

Крка је тренутно препоследња на табели регионалног такмичења са учинком 2-6.