ПАО после преокрета бољи од Виртуса, Басконија наставила серију победа

Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Виртус у Атини 90:76, у утакмици деветог кола Евролиге. Басконија у гостима боља од Асвела 88:81, пети узастопни тријумф екипе Душка Ивановића. Жалгирис у неизвесној завршници победио екипу Бајерна 74:73. Барселона у шпанском дербију боља од Валенсије 74:70.

Панатинаикос је против Виртуса дошао до пете победе у такмичењу, а екипа Ергина Атамана до тријумфа је дошла после великог преокрета у последњој четвртини утакмице у Атини - 90:76.

Италијански тим водио је током већег дела сусрета у "Дворани мира и пријатељства", али су "зелени" последњу деоницу добили резултатом 28:13 и нанели екипи Луке Банкија трећи пораз у сезони.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Костас Митоглу са 24 поена и 10 скокова, док су Белинели са 20 и Шенгелија са 17 били најбољи у гостујућем саставу.

Басконија је у Француској уписала и пети узастопни тријумф откако је на клупу баскијске екипе сео Душко Ивановић - 88:81.

Маестралну партију пружио је некадашњи кошаркаш Денвера Маркус Хауард, који је утакмицу завршио са 35 постигнутих поена, уз осам погођених тројки.

Асвел је убедљиво добио прву четвртину, али су гости топили предност домаћина, а онда у трећој деоници убацили 31 поен и стигли до значајне предности, коју су успели да задрже у последњих 10 минута.

У француском тиму истако је Мајк Томас са 22 поена, док је осим Хауарда Чима Монеке одиграо одличан меч са 19 поена, 13 скокова и 6 асистенција.

Жалгирис је до победе над Бајерном дошао поготком Кинана Еванса девет секунди пре краја - 74:73.

У мечу пуном преокрета, одлучио је последњи напад домаћина на мечу, који је тако стигао до четврте победе у такмичењу.

Најефикаснији на мечу био је Серж Ибака са 20 поена, победника је предводио Роландс Шмитс са 16 поена.

Барселона је у шпанском дербију савладала Валенсију 74:70.

Јан Весели био је најефикаснији на мечу са 17 поена, на другој страни Џонс је убацио 15, а Инглис 13 поена.