Победа Атланте над Детроитом, Богдановић одличан у првом полувремену меча

Кошаркаши Атланте хокс савладали су на гостовању тим Детроит пистонса 126:120. Богдан Богдановић учествовао је у победи екипе са постигнутих 17 поена.

Атланта је уписала шести тријумф на досадашњих 10 утакмица у НБА лиги, док Пистонси имају 10 пораза и две победе.

Хокси су рано стекли предност, а на крају првог полувремена резултат је био 64:60. Од поменутог броја поена за Атланту, Богдановић и Дежонте Мари су постигли заједно 32.

Богдановић је бриљирао у првом полувремену, уписао је чак 15 и на старту треће деонице меча постигао је још два поена, али потом није успео до краја да се избори за већи број поена.

Одсуство Трае Јанга искористио је расположени Мари који је био најефикаснији на утакмици са 32 поена, 10 асистенција и пет скокова.

Богдановић је дуел окончао са 17 поена, три скока и три асистенције уз скорман шут из игре 7/17.

Код Детроита истакли су се Марвин Багли и Озар Томпсон са 22, односно 21. поеном.

У наредном колу Пистонси ће играти против Кливленда, а Атланта ће дочекати Њујорк никсе.

Оклахома убедљива против Спарса

Кошаркаши Оклахоме убедљиво су тријумфовали над Сан Антонио спарсима 123:87.

Српски плејмејкер Василије Мицић постигао је осам поена, четири асистенције и један скок за нешто мање од 20 минута проведених у игри Оклахоме.

У завршном периоду меча, Мицић је постигао две тројке и два пута асистирао саиграчима.

Алексеј Покушевски је имао малу минутажу, нешто мању од пет минута, а то време на паркету искористио је да упише једну асистенцију и један скок.

Шај Гилџес Александер је био најбољи на утакмици са 28 поена, код Спарса истакли су се Џулијан Чампањи и Зек Колинс са по 13 поена.

У наредном колу Спарси играју против Сакраменто кингса, а Оклахома се састаје са Голден стејтом.