Муди пресудио Партизану у "Арени", црно-бели превише допустили Игокеи

Кошаркаши Партизана поражени су од Игокее 91:89 у мечу седмог кола АБА лиге после неизвесне завршнице. Победнички кош за госте постигао је Стефан Муди на две секунде до краја.

"Пљусак" тројки Игокее, Партизану узалуд повратак са минус 22 разлике

Гости из Лакташа су потпуно заслужили тријумф у Београду пре свега захваљујући врхунском тројкашком издању целе екипе током целе утакмице.У првом полувремену су убацили осам од укупно 14 тројки из 31 покушаја на овом мечу.

Партизан је врло неозбиљно ушао у дуел, допустивши минус од 22 поена у трећој деоници, односно 76:57 на крају треће деонице.

Ипак, Партизан успева да се целиким трудом и концентрацијом из поседа у посед на обе стране терена врати до егала 89:89. У том повратку се нарочито истакао Урош Трифуновић са две узастопне тројке за заостатак 84:79, па потом и кош из скока у нападу после промашаја Нанелија на 52 секунде до краја за 89:89. Не треба да се запоставе ни агресивност и поени Ледеја са линије пенала у том низу.

После борбе за лопту и подбацивања између Ледеја и Мудија, лопта завршава у рукама играча Игокее. Муди храбро напада Ледеја и његово врло тешко полагање завршава у кошу на две секунде до краја.

Домаћини греше у убацивању лопте и поклањају победу Игокеи.

Код победничког састава су предњачили Марко Јеремић и Никола Танасковић са по 17 поена. Един Атић их је пратио са 14 поена, а Драган Милосављевић са 12 поена. Несуђени хероји Партизана Зек Ледеј и Урош Трифуновић су ибацили 16, односно 15 поена. Данило Анђушић је стао на 13 поена.

Вања додати да је за Партизан дебитовао нови центар Бруно Кабокло и за три минута на паркету је уписао два поена и један скок.

Ова два тима су сада изједначени са по пет победа и два пораза, колико има и наредни ривал Партизана Цедевита-Олимпија. Игокеа у осмом колу дочекује Будућност, која је уз Црвену звезду екипа са најбољим скором 6-1.

Лоше изведен аут Партизана, победа Игокее! - 89:91

Две секунде до краја - Муди! - 89:91

Камински промашује отворену тројку. Ледеј и Муди се боре за лопту и суђена је "мртва лопта". Лопта је ипак завршила у рукама играча Игокее. Храбри Муди иде на Ледеја и постиже тешко полагање на две секунде до краја.

Није кош, још 35 секунди! - 89:89

Николићев хорог блокира Ледеј. Судије су свирале да се ради о силазној путањи, али прегледају снимак - 89:89

Последњи минут! Ледеј половичан са линије пенала, Трифуновић краде лопту и доноси изједначење - 89:89

39' Ледеј преузео агресивност у нападу - 86:89

Чинило се да је напад Партизана пропао, али је Ледеј успео у последњој секунди да извуче фаул за два бацања.

Фаул у нападу Танасковића, његова пета лична грешка.

Камински промашује отворену тројку за егал, па затим пресеца пас Мудија за нов напад у ком Ледеј поново продире ка кошу и извлачи нова слободна бацања.

39' Играчи Игокее сигурни са пенала - 84:89

Ледеј касни за Танасковићем и његово закуцавање заустави јаким фаулом. Играч Игокее миран са линије пенала.

Нанели промашује тројку, али се бори Трифуновић и скоком у нападу долази до нових поена.

Анђушић чини пети фаул над Зораном Николићем, а он не промашује са слободних бацања.

38' Нанели спушта на један посед разлике - 82:85

Нанели фаулиран на шуту за три, сигуран сва три пута.

37' Партизан на једноцифреном заостатку - 79:84

Два пута заредом не пролазе добре позиције и додавања играча Партизана под самим кошем. Недопустиве изгубљене лопте за ситуацију у којој су.

Камиснки и Трифуновић са две тројке смањују на 84:76.

Нова тројка Трифуновића!

35' "Последњи воз" за Партизан - 70:82

Полагање Ледеја у контри за минус 14, 82:68. После тајм-аута Владе Јовановића се Партизан брани, а у нападу после протока лопте и неколико отворнеих прилика за шут са тројке, Анђушић је фаулиран и сигуран на оба пенала.

33' Партизан пропустио прилику да се врати у меч - 64:82

После неспортске грешке Мудија при резултату 79:62, Јарамаз је сигуран оба пута са пенала, а у дододатном поседу Анђушићев шут за три је изашао из коша. Да је та лопта ушла, Партизан би се спустио врло брзо до минус 12, овако је Јеремић био непогрешив са дистанце на другој страни.

Крај треће деонице - 57:76

Колико год се публика трудила да на сваки добар потез одреагује гласном подршком, играчи Партизана никако да спрече нападе Игокее. Одбрана готово да не постоји.

25' Игокеа погађа - све! 43:60

Четири узастопне тројке гостију који не престају са изванредним тимским шутем. Жељко Обрадовић је морао да портоши два тајм-аута како би довео екипу у ред.

Са дистанце су били прецизни Танасковић два пута, Јеремић и Муди.

Крај првог полувремена, максимална предност Игокее - 34:48

Партизан је покушао шутевима Смаилагића и Аврамовића да у последњим поседима смањи заостатак, али ништа од тога.

Игокеа је у првих 20 минута убацила осам тројки из 17 шутева. Партизан је на 4/13.

Играчи Игокее Един Атић са 14 и Марко Јеремић са 11 поена су једини двоцифрени на обе стране.

Аврамовић, Камински и Анђушић су са по пет поена најистакнутији код домаћина.

18' Атић доноси двоцифрену предност гостима - 32:42

Вукчевић је ушао у проблеме са личним грешкама. Начинио је два брза фаулал, од чега један неспортски, те га Обрадовић вади из игре за Зека Ледеја.

Три поена Каминског псотављају на семафору 37:28. Потом је и Анђушић био сигуран два пута са линије пенала. Пониткини поени после скока у нападу. На другој страни, тројка Атића, па и његово полагање.

15' Партизан се распуцао, али никако да одбрани шутеве Игокее - 25:34

Прве тројке на мечу за Партизан погађају Нанели и Анђушић, одговарају им Милосављевић и Јеремић. После коша Каминског, Милосављевић извлачи фаул-кош Нанелију.

Вукчевићев храбар и прецизан шут за три, Јеремић потпуно заборављен у углу на другој страни, што се кажњава.

12' Први поени Кабокла, па грешка за раст предности Игокее - 14:23

Бразилац кошем под обручем се уписује у црно-белом дресу. Игокеа узвраћа тројком, па Кабокло фаулом у нападу поклања нови посед гостима. Тај напад се завршава куцањем Бошковића. Обрадовић тражи тајм-аут.

После прве деонице гости воде - 12:18

Изузетно скроман почетак црно-белих, који су за 10 минута убацили само 12 по9ена.

Игокеа живи од шута за три поена (3/7), Партизан је промашио свих пет шутнутих тројки.

Атић има 9 поена, на другој страни Аврамовић је најефикаснији са 5.

7' Игокеа води у Београду - 8:12

Боље отварање утакмице за госте, највише захваљујући погођеним тројкама.

Атић је већ убацио 9 поена, црно-бели делују врло успорено на почетку меча.

Аплаузом је поздрављен улазак у игру Бруна Кабокла.

4' Спор почетак меча - 6:4

Мало поена на почетку меча, црно-бели имају минималну предност.

Игокеа је у меч ушла тројком Атића, на другој страни одговара Копривица закуцавањем.

1' Почео је меч у Арени

Почео је дуел у београдској Арени.

У саставу Партизана нема Пи-Џеј Доужера, али се зато очекује дебитантски наступ последњег појачања Бруна Кабокла.

Почетних 5 Игокее

Стартна петорка Партизана

Пет везаних победа црно-белих у међусобним дуелима

Партизан је у оба међусобна дуела прошле сезоне славио победе, чиме је продужи низ на пет узастопних против Игокее.

Екипа из Лакташа последњи пут је савладала црно-беле у фебруару 2021. године и то у Београду.

Црно-бели у доброј форми, Игокеа везала два пораза

Екипа Жељка Обрадовића остварила је четири победе у последњих пет мечева у свим такмичењима, укључујући два тријумфа у вечитим дербијима, али и против Фенербахчеа.

Игокеа дуел у београдској Арени дочекује после два везана пораза, у регионалној лиги и Лиги шампиона.

Партизан против Игокее у седмом колу АБА лиге

Кошаркаши Партизана дочекују Игокеу у седмом колу АБА лиге. Црно-бели желе да се врате на врх табеле регионалног такмичења, екипа из Лакташа прати водеће екипе са скором 4-2.