Дурент трагичар у поразу Финикса од Сан Антонија

Кошаркаши Финикс санса доживели су пораз на свом паркету од Сан Антонио спарса 115:114 у неизвесној завршници. Кевин Дурент, кошаркаш Санса изгубио је лопту при последњем нападу његове екипе на мечу, након чега су Спарси дошли до победе.

Екипа Финикс санса има половичан успех након четири одиграна кола, два пораза и два тријумфа, као и Спарси.

Санси су водили од почетка меча, а имали су и 20 поена предности на почетку трће четвртине. Међутим, Спарси су ношени Келдоном Џонсоном, уз помоћ Виктора Вембањаме стигли до егал завршнице, а касније и до преокрета две секунде пре краја утакмице, 115:114.

Дурент је на минут и по до краја меча постигао последње поене за Сансе, 114:109. Потом је Вембањама погодио са дистанце, а онда је закуцавањем смањио резултатски заостатак на један поен.

Деловало је да ће Дурент сачувати лопту и привести меч крају, али је Џонсон пред противничким кошем одузео лопту Дуренту и закуцао за потпуни преокрет.

Дурент је већ у следећем нападу покушао да Финиксу донесе тријумф, али је промашио шут за победу.

Келдон Џонсон из Спарса је уписао 27, док је Вембањама убацио 18 поена, док је Дурент био најефикаснији у свом тиму са 26 поена, седам асистенција и два скока.