Олимпијакос убедљив против Ефеса, Реалу припао кошаркашки "Ел Класико"

Кошаркаши Олимпијакоса убедљиво су у Пиреју савладали турски Ефес 75:57, у утакмици петог кола Евролиге. Шпански Ел Класико припао шампиону Европе - Реал бољи од Барселоне 65:64. Алба преокретом победила Олимпију 85:82, Монако доминантан против Макабија 107:79.

Кошаркаши мадридског Реала савладали су у великом дербију екипу Барселоне 65:64 и остали једина непоражена екипа у Евролиги.

Каталонци су одлично ушли у меч и прву деоницу добили резултатом 19:12, али од тог тренутка почео је успон "краљевског " клуба, који је на полувремену имао само два поена минуса, захваљујући серији 11:0.

Шампиону Европе у потпуности је припала трећа деоница, али је Барселона у последњој четвртини стигла минус од 14 поена. У пенал завршници домаћи кошаркаши су имали више живаца и остварили и пети тријумф у такмичењу, док је Барса уписала први пораз.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Габријел Дек са 20 и Венсан Појрије са 14, док су се у каталонском тиму истакли Вили Ернангомез са 13 и Јан Весели са 12 поена.

Олимпијакос је био убедљив против Ефеса у Пиреју - 75:57.

Грчки тим бриљирао је у одбрани, а победа екипе Јоргоса Барцокаса није долазила у питање ни у једном тренутку.

Костас Папаниколау и Најџел Вилијамс-Гос убацили су по 14 поена у победничкој екипи, док је Никола Милутинов постигао 6 поена, уз 5 скокова. У екипу Ефеса једини двоцифрени био је Елајџа Брајант са 10 поена.

Алба је у узбудљивом мечу после преокрета савладала миланску Олимпију 85:82.

Гостима није помогла ни фантастична партија Никле Миротића, који је уз 30 поена имао и 12 скокова, док је победнички тим предводио Јоханес Тиман са 22 поена.

Макаби је у Кнежевини доживео прави дебакл - Монако је остварио победу 107:79.

Мајк Џејмс је био најефикаснији у домаћој екипи са 24 поена, Дијало је додао 18, а Окобо 17, док су Кливленд и Браун у израелској екипи постигли по 14.