Читај ми!

Денвер у Мајамију узвратио брејком - Јокић поставио рекорд који ће тешко бити оборен

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су екипу Мајами хита 109:94, вратили брејк и повели 2:1 у серији у финалу НБА лиге. Никола Јокић остварио је нови трипл-дабл и постао први кошаркаш у историји који је у финалу стигао до најмање 30 поена, 20 скокова и 10 асистенција.

Јокић и Мари трипл-дабловима донели победу Денверу

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су у Мајамију екипу домаћина 109:94 у трећем мечу финала НБА лиге.

Нагетсе су до победе водили Џамал Мари и Никола Јокић који су постали први саиграчи у историји који су уписали трипл-даблове са по 30 поена на једном мечу.

Два различита полувремена, прво неизвесно са седам смена у вођству и друго у којем је Денвер показао потпуни офанзивни потенцијал.

Прво полувреме – успони и падови

Меч је почео у брзом ритму у ком су обе екипе имале велики број промашаја из игре. Џамал Мари на једној и Бем Адебајо на другој страни првих неколико минута били су једини кошаркаши који су погађали из игре.

У тренутку у ком је Мајами водио са 14:10 и када се чинило да је моментум на њиховој страни Никола Јокић је узео лопту у своје руке и учествовањем у наредних 12 поена одржао Денвер у игри.

Друга четвртина почела је серијом Нагетса 5:0 после које је наступила зонска одбрана Мајамија која је домаћој екипи донела благи преокрет док се Јокић одмарао због 12 минута игре у првој деоници.

Кејлеб Мартин је при нерешеном резултату 29:29 са две тројке поново разбудио помало поспану одбрану Денвера који је од тог тренутка поново заиграо чвршће у дефанзиви.

Екипе су у серијама долазиле до поена, али и до преокрета којих је виђено чак седам.

Нагетси су предвођени пре свега Маријем који је у овом периоду постигао 20 поена а потом и Јокићем који је допринео са 13 на полувреме отишли са пет поена предности и резултатом 53:48.

Друго полувреме – једносмерна улица ка брејку Денвера

Нагетси су као и у ранијим мечевима добро ушли у трећу деоницу, након пет минута игре стигли су и до двоцифрене предности при резултату 65:54.

Никола Јокић био је најангажованији кошаркаш у овом периоду. Центар Денвера учествовао је у скоро сваком поену своје екипе у овој четвртини. Офанзивни ангажман је "џокеру" на крају исте донео 28 поена уз 18 скокова и девет асистенција.

Денвер је у трећој деоници највећу разлику направио у скок игри, гости су ухватили 16 наспрам три скока ривала.

Нагетси су 14 поена разлике са краја треће деонице брзо претворили у максималних 21 на мечу што је навело домаће навијаче да полако празне трибине.

Ипак уследило је оно што је представљало највећи проблем екипи из Колорада у претходна два меча.

Денвер је поново изгубио концентрацију што су играчи Мајамија искористили да потпуно незапажено приђу на девет поена заостака на минут и по до краја.

Нагетси су издржали последње покушаје домаће екипе која је дала све од себе да пред скоро празним трибинама стигну до трилер завршнице, па су у пенал завршници успешно вратили предност на коначних плус 15.

У екипи Денвера Џамал Мари постигао је 34 поена уз 10 скокова и исто толико асистенција, док је новајлија Кристијан Браун имао најбољу партију у досадашњем току плеј-офа убацивши 15 поена уз четири скока.

Никола Јокић постао је први кошаркаш у историји НБА лиге који је у финалу остварио трипл-дабл са најмање 30 поена, 20 скокова и 10 асистенција.

У екипи Мајамија Батлер је убацио 28 поена, Адебајо је додао 22.

Крај меча, победа Денвера 109:94

47' Одужила се завршница, Денвер води 107:94

Денвер опуштањем на минут и по до краја дозволио Мајамију да приђе на девет поена заостатка. Нагетси у пенал завршници вратили двоцифрену предност.

Никола Јовић у игри

Ерик Сполстра је два минута пре краја поново дао шансу Николи Јовићу. Крилни кошаркаш Хита има прилику да стигне до својих првих поена у финалу.

45' Нагетси воде 99:83

Нагетси имају озбиљну предност пред крај меча, арена у Мајамију се скоро испразнила.

Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

Историјски трипл-дабл Јокића

Никола Јокић је први кошаркаш у историји НБА лиге који је у НБА финалу успео да постигне најмање 30 поена, ухвати 20 скокова и подели 11 асистенција.

Јокић оборио рекорд стар 19 година

Никола Јокић уписао је 30 поена уз 20 скокова, последњи кошаркаш који је ово успео у једном мечу НБА финала био је Шекил О'Нил 2004. године.

Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

39' Денвер води 93:75

Нагетси доста бољи ривал од Мајамија у трећем мечу. Хиту ретко шта полази од руке.

Домаћин је на 37 одсто шута из игре, има 23 скока и 11 асистенција мање од Денвера.

Крај треће четвртине, Денвер води 82:68

Нагетси са 14 поена предности улазе у последњу четвртину против Мајамија.

Денверу је припала трећа четвртина резултатом 29:20. Нагетси су успели да неутралишу офанзивну игру Мајамија који је био принуђен да се ослања на соло покушаје Батлера и Адебаја које сустиже умор.

34' Денвер води у Мајамију 78:62

Денвер на максималних 16 поена предности. Никола Јокић постигао је 12 поена од почетка другог полувремена.

Српски кошаркаш је најефикаснији појединац на мечу са 26 постигнутих поена.

Хит је попут првог меча лимитиран на свега 37 одсто погођених шутева из игре. Једина позитивна ставка Мајамија у односу на Денвер су терек две изгубљене лопте наспрам седам Денвера.

Кошаркаши Мајка Мелоуна у досадашњем току меча поделили су 23 асистенције, чак 10 више од ривала.

Двејн Вејд бодри Мајами

Троструки НБА шампион и један од најбољих кошаркаша Мајамија свих времена дошао је да подржи некадашњи клуб.

Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

27' Денвер на плус 11 - 59:48

Мајами без поена од почетка треће четвртине, серија Денвера 6:0.

Почело је друго полувреме

Никола Вучевић и Бобан Марјановић су на трибинама.

Адебајо преко Јокића

Најбољи потез првог полувремена вероватно је закцавање Адебаја преко Јокића током друге четвртине.

Кошаркаш Мајамија искористио је физикалије да атрактивним потезом подигне домаћу публику на ноге.

Полувреме, Денвер води 53:48

Неизвесан меч од самог старта. Екипе су чак седам пута размениле вођство. 

Директан поентерски окршај двојца Мари - Јокић и Батлер - Адебајо. Одговорност у првом полувремену преузели су најбољи кошаркаши две екипе.

Денверов двојац комбиновао је 34 поена, док је дуо Мајамија тиму допринео са 27.

21' Мајами - Денвер 42:42

Екипе играју у серијама, Денвер наставља континуитет лоших одбрана, док се у нападу ослањају на игру Џамала Марија и Николе Јокића који до сада комбинују 28 поена.

Tanjug/AP Photo/Wilfredo Lee

16' Мајами - Денвер 29:29

Денвер лако изгубио пет поена предности стечених на почетку друге четвртине. Нагетси су негативно реаговали на зонску одбрану Мајамија коју је поставио Сполстра промашивши четири напада заредом.

Крај прве четвртине, Мајами - Денвер 24:24

Нерешено је након прве четвртине у Мајамију. Добри проценти Денвера у шуту за два. Нагетси су чак 20 поена постигли из рекета. Мајами се ослања на самосталну игру Џимија Батлера који је постигао 10 поена, исто толико убацио је и Никола Јокић на другој страни.

9' Денвер води 20:16

Серија везаних поена Николе Јокића. Најбољи кошаркаш Нагетса учествовао је у последњих десет поена Нагетса.

Кошаркаши Мајамија промашили су осам шутева из игре у низу.

6' Мајами - Денвер 14:12

Брза игра на старту меча, обе екипе нападе завршавају у раној фази. Џамал Мари преузео је иницијативу у Денверу постигавши осам поена у досадашњем току прве деонице.

Почео је меч

Први напад има екипа Мајамија.

Tanjug/AP Photo/Wilfredo Lee

У току представљање играча

Ускоро се очекује почетак меча.

"Лери О'Брајен" у стилу стигао на Флориду

НБА трофеј се за наредна два меча сели у дворану Мајами хита.

Портер на тренингу највише шутирао за три

Крилни играч Нагетса Мајкл Портер највише времена на загревању пред трећи меч посветио је шуту за три.

Некадашњи кошаркаш Мизури колеџа шутирао је свеукпних три од 17 ван линије 7,24.

Портер је у првом мечу шутирао два од 11 док је у другом погодио једну тројку из шест покушаја.

Две потпуно различите утакмице на почетку серије

Денвер је у првој доста боље реализовао нападе, игра у одбрани је функционисала а Мајами није успевао да дође до поена шутем за три.

У другој утакмици Нагетси и Хит пружили су доста другачију игру од оне у првом мечу.

Кошаркаши Мајка Мелоуна имали су више изгубљених лопти, мање блокада, мање асистенција, али вреди напоменути да је и Мајами са 33 одсто погођених шутева у првом периоду игре успео да се подигне на скоро 49. 

Утакмица се игра у "Касеја центру"

Денвер нагетси стигли су у дом кошаркаша Мајами хита, дворану која носи име по софтверској компанији стационираној у граду.

EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

После прва два меча резултат у серији нерешен

Нагетси су надиграли Мајами у првом дуелу 104:93 захваљујући бољој организацији игре, ефикаснијим шутевима са дистанце, али и агресивнијој  одбрани којом су ривалу омогућили свега два слободна бацања. 

У другом мечу кошаркаши Мајамија успели су да "затегну" одбрану, а знатно поправе и шут за три поена, што им је донело победу резултатом 111:108.

недеља, 24. септембар 2023.
15° C

Коментари

Divno je biti Srbin
На балкону за шампионе није било места за девојке, срећом добро "кувају"
zdenek.zigovic@seznam.cz
Дупла свадба на Златибору – младенци улетели у брак хеликоптерима
Sta smo postigli?
На балкону за шампионе није било места за девојке, срећом добро "кувају"
Re: nepostovanje
На балкону за шампионе није било места за девојке, срећом добро "кувају"
Девојке нису дошле
На балкону за шампионе није било места за девојке, срећом добро "кувају"