Гран Канарија освојила Еврокуп, надигран Турк Телеком

Кошаркаши Гран Канарије савладали су Турк Телеком са 71:67 и освојили трофеј Еврокупа као и пласман у Евролигу, највероватније уместо екипе Валенсије.

Велика борба у финалу, иако је Гран Канарија имала на полувремену плус од 22 поена, Турк Телеком је успео да се врати и учини завршницу узвудљивом. Ипак Канарија је одолела налету ривала и стигла до заслуженог тријумфа.

Изузентно узбудљиво било је у последњих пет минута игре. Турк Телеком се није предавао и стигао је на само два поена заостатка. Гран Канарија је успела да у пенал завршници одржи предност и дође до велике победе.

Гран Канарија је овом победом обезбедила пласман у Евролигу у којој ће највероватније заменити Валенсију.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Шурна а 18 поенам њега је пратио Слотер са 16, а Албиси је додао 13.

У екипи Турк Телекома, Џонс и Бутиел су дали по 17 поенам а Грант 16.