Ефес сезону завршио тријумфом над Монаком, Барселона победом над Валенсијом

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су у Истанбулу екипу Монака у последњем колу Евролиге резултатом 87:72. Кошаркаши Барселоне су у "Блауграни" у шпанском дербију савладали Валенсију 85:71.

Двоструки узастопни шампион Европе је тако сезону завршио победом, с обзиром да се нису пласирали у плеј-оф. Монако ће у доигравању играти против Макабија, где ће имати предност домаћег терена.

Ефес је током читавог тима био бољи ривал, чиме је њихова убедљива победа у потпуности заслужена.

Већ након прве четвртине Ефес је водио са седам поена предности, Монако је у другој четвртини "додао гас" и на полувремену пришао на свега два поена заостатка.

Ефес се у трећој четвртини поново одвојио на шест поена предности, да би у последњој то повећао на максималних 15.

У редовима тима из Истанбула предњачио је немачки центар Тибор Плајс који је уписао 21 поен и 12 скокова.

Пратили су га Брајант и Мицић са по 12 поена. Српски плеј је имао и шест скокова и шест асистенција.

У пораженом саставу истакли су се Макунду са 16 и Стразел са 14 поена.

Миротић и Абрињес носили Барселону против Валенсије

Барселона је без много муке савладала Валенсију у шпанском дербију последњег кола Евролиге.

Домаћин није дозволио ривалу да освоји ниједну четвртину.

Након прве деонице водили су са три разлике, на полувреме су отишли на пет, да би после треће деонице та разлика износила 11 поена.

Никола Миротић био је најрасположенији кошаркаш на мечу постигавши 18 поена, Абринес је додао 15, а Весели 13.

У екипи Валенсије Харпер је забележио 14 поена.

Барселона регуларни део сезоне завршава на другој позицији док је Валенсија 13.