Фенер напунио кош Ефеса, Евролига ће добити новог шампиона

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су градског ривала Анадолу Ефес 103:86 у претпоследњем колу Евролиге. Екипа Димитриса Итудиса победом обезбедила пласман у четвртфинале, двоструки узастопни шампион Европе елиминисан из такмичења.

Велику победу извојевао је Фенербахче у дербију Турске и претпоследњег кола Евролиге – екипа Димитриса Итудиса тријумфовала је над Ефесом 103:86.

Фенербахче је овим тријумфом обезбедио пласман у четвртфинале такмичења, док двоструки узастопни шампион Европе завршава такмичење већ после лигашке фазе.

Домаћин у овој утакмици водио је током читавог њеног тока и на крају дошао до заслужене победе.

Гости су имали преднос само у уводних неколико минута утакмице, да би Фенер већ у првој деоници преузео предност коју није испуштао до краја меча.

У неколико наврата је домаћин имао двоцифрену предност, али се Ефес упорно враћао. Ипак, везаним тројкама Пјера, па онда и Дорсија, Фенербахче је на нешто више од два минута пре краја побегао на +14, одакле повратка за шампиона Европе више није било.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Најџел Хејс-Дејвис са 26 поена, као и Дешон Пјер и Тајлер Дорси са по 17. Марко Гудурић убацио је 10 поена. На другој страни Вил Клајбурн је постигао 21 поен, Васа Мицић 16.

Фенербахче је преузео пето место на табели са скором 19-14, док је Ефес десети са 16-17.