Блиставо вече Вање Маринковића, Басконија и Жалгирис још у трци за топ 8

Кошаркаши Басконије савладали су Фенербахче 92:69, захваљујући Вањи Маринковићу, чиме су остали у конкуренцији за палсман међу осам најбољих у такмичењу. Сличну ствар учинио је и жалгирис, који је у Каунасу савладао Валенсију 95:74. Олимпијакос у грчком дербију бољи од Панатинаикоса 81:73, Монако у Минхену савладао екипу Бајерна 84:81.

Вања Маринковић одиграо је утакмицу каријере против Фенербахчеа, убацио 35 поена (пет тројки) и сачувао шансе Басконији да може да се домогне плеј-офа у Евролиги.

Репрезентативац Србије допринео је фантастичном другом полувремену екипе из Виторије, која је убацила 54 поена тиму Димитриса Итудиса и дошла до преокрета и 17. тријумфа у такмичењу.

Даријус Томпсон додао је 13 поена за победнички тим, на другој страни Мотли је убацио 18, Едвардс 16.

Шансе да се пласира међу осам најбољих задржао је и Жалгирис, који је на свом терену убедљиво савладао екипу Валенсије 95:74.

Литвански тим до победе је предводио Лекавичијус са 16 поена, уз помоћ Браздеикиса који је додао 15. У пораженом тиму Веб је постигао 18, а Риверо 17 поена.

У грчком дербију Олимпијакос се мучио са Панатианикосом, али је на крају дошао до победе 81:73 која је Пирејце одвела на прво место на табели.

Гости су водили на полувремену, али је пресудила трећа деоница кој8у је екипа Јоргоса барцокаса добила резултатом 24:10.

Тарик Блек постигао је 21 поен, а Саша Везенков 19 за црвено-беле, док се код гостију истакао Парис Ли са 15 поена.

Монако је славио на гостовању у Минхену, Бајерн је савладан 84:81.

Мајк Џејмс је доминирао у победничкој екипи са 28 поена, у домаћем саставу најефикаснији је био Владимир Лучић са 20.