Сплићани убедљиво надиграли Борац, МЗТ савладао екипу Задра

Кошаркаши Сплита надиграли су Борац из Чачка са 113:99 на свом терену у првој вечерашњој утакмици 24. колу АБА лиге. Захваљујући овој победи тренутно имају скор од 10 победа и 14 пораза и још имају шансе за пласман у плеј-оф.

Тим Сплита је одлично почео утакмицу и од самог старта преузео вођство које је потом успешно одржавао до самог краја и сигурне победе.

Најефикаснији у саставу Сплита били су Шенон Шортер са 25, Луис Саливен са 23, Тајлер Нелсон са 17 и Доминик Мавра са 15 поена.

Тиму Борца није од велике помоћи било ни то што је Хантер Хејл био најефикаснији играч меча са 30 постигнутих поена, а Ђорђе Гагић је додао 19, Сава Лешић 17 и Дианте Болдвин 16 поена.

Борац сада има скор 6-18 и следи му грчевита борба за опстанак у елитном регионалном надметању.

Тим Сплита је задржао шансе за наставак такмичења а у последња два кола играће против МЗТ Скопља на свом паркету, односно против Звезде у Београду.

С друге стране, Борац има разлога за стрепњу, јер до краја чека Звезду, а гостује екипи Будућности.

Мзт Скопље савладало је екипу Задра 84:80.

Након прве четвртине у којој је домаћин доминирао са 30 постигнутих поена, захваљујући којима су на полувреме отишли са 13 поена предности уследила је трећа четвртина у којој су све могли да прокоцкају.

Задар је одиграо добру трећу деоницу коју су добили 26:18 и тако донели неизвеснију завршницу.

МЗТ је ипак успео да одигра добро на крају меча и сачува предност.

Лука Божић био је најефикаснији кошаркаш у редовима гостију са 21 поеном, Дрезњак је додао 17 а Дејвис 11 поена.

У домаћој екипи, Кофи је постигао 21 поен, Мицовић је додао 15, а Кук 14.