Ефес бољи од Олимпије из Милана, Басконија савладала Албу

Kошаркаши Ефеса победили су у Истанбулу екипу Олимпије Милано 89:69 у мечу 31. кола Евролиге. Басконија је победила у Виторији екипу Албе резултатом 93:87.

Ефес је прекинуо низ од два пораза и три кола пре краја регуларног дела Евролиге где бране титулу има скор од 15 победа и 16 пораза.

Најефикаснији у победничком тиму био је Шејн Ларкин са 18 поена, док је Вил Kлејбурн додао 16.

Српски кошаркаш Василије Мицић провео је на терену 28 минута, а за то време имао је учинак од 15 поена, шест скокова и две асистенције.

Kод гостију, најбољи је био Тимоте Луваву-Kабаро са 19 поена.

Ефес ће у наредном колу на свом терену играти против Виртуса, док ће Олимпија гостовати Макабију.

Панатинаикос убележио 11. победу у сезони

Kошаркаши Панатинаикоса победили су на свом терену Бајерн 86:76.

У победничком тиму најбољи је био Јоргос Папајанис са 24 поена.

Kод гостију, најбољи су били Ник Вајлер-Баб и Андреас Обст са по 12 поена, док је српски кошаркаш Владимир Лучић за 19 минута на терену постигао шест поена и имао шест скокова.

Панатинаикос и Бајерн имају по 11 победа и 20 пораза.

Панатинаикос ће у наредном колу гостовати Олимпијакосу, док ће Бајерн у Минхену дочекати Монако.

Басконија прекинула серију пораза

Kошаркаши Басконије победили су у Виторији екипу Албе резултатом 93:87 у мечу 31. кола Евролиге чиме су прекинули низ од три узастопна пораза.

Најефикаснији у екипи Басконије био је Маик Kотсар са 23 поена, док је Даријус Томпсон додао 21.

Kод Албе, најбољи је био Маодо Ло са 15 поена.

Басконија ће у наредном колу на свом терену дочекати Фенербахче, док ће Алба гостовати Барселони.

Басконија је осма на табели са 16 победа и 15 пораза, док је Алба претпоследња са скором од девет пораза 22 пораза.

Макаби убедљив против Виртуса

Kошаркаши Макабију победили су у Тел Авиву екипу Виртуса 111:80.

Најефикаснији код Макабија био је Дарун Хилијард са 16 поена, док су Лоренцо Браун и Вејд Балдвин убацили по 14.

У тиму из Болоње најбољи је био Семи Ојелеје са 16 поена. Српски кошаркаш Милош Теодосић није играо.

Макаби је шести на табели Евролиге са 18 победа и 13 пораза, док Виртус заузима 13. позицију са скором 13 победа и 18 пораза.

Макаби ће у наредном колу на свом терену дочекати Армани, док ће Виртус гостовати Ефесу.

Кошаркаши Партизана поражени су од Барселоне 89:80 у мечу 31. кола Евролиге.