Богдановић промашио шут за победу Атланте против Минесоте

Минесота Тимбервулвси су након неизвесног финиша меча савладали екипу Алтанта хокса 125:124, а Богдан Богдан Богдановић промашио је шут за победу своје екипе 10 секунди пре краја меча.

Центар Минесоте Карл Ентони Таунс се на прави начин вратио на терен након пропуштања 52 утакмице, јер је уз одличну партију постигао и поене за победу три секунде пре краја меча.

Неизвестан меч играли су Атланта и Минесота од самог почетка. Након прве четвртине која је била у потпуности равноправна, Минесота је направила предност од пет поена на полувремену.

Трећа четвртина протекла је у доминацији гостију. Атланта је искористила лоше проценте шута домаћина те успела да се домогне предности, која је пред почетак последње деонице износила три поена.

У четвртом периоду, играло се у серијама. Атланта је имала и до 10 поена предности, али је Минесота успела да сустигне то, и сама поведе са пет поена разлике. Сабрали су се Хокси, надокнадили то, а онда је уследила непопуларна секвенца меча.

Богдановић је на плус један за своју екипу имао прилику да стави тачку на меч али је промашио тројку на 10 секунди пред крај меча.

Треј Јанг био је најефикаснији у екипи Атланте са 29 поена, Садик Беј, Џон Колинс и Деандре Хантер постигли су по 16.

У Минесоти, Рид је убацио 26 поена, Мекденијелс је постигао 25, док је Таунс допринео са 22.

Чикаго изгубио од Филаделфије

За разлику од претходног пута када су зауставили Филаделфију, Чикаго је сада доживео лаган пораз од 116:91 уз слабу партију Николе Вучевића.

Црногорац је против Џоела Ембида претходно остварио дабл-дабл учинак, док је сада меч завршио са осам поена и пет скокова. Подбацила је комплетна прва петорка из које је једино Зек Лавин са 16 поена био двоцифрен.

Коби Вајт је убацио 19, Досунму је имао 14, а Андре Дармонд је остварио 13 поена и 12 скокова.

Што се тиче Филаделфије, Ембид је због велике разлике у поенима али и мање повреде коју је задобио играо само прво полувреме у ком је убацио 12 поена и имао по седам скокова и асистенција. Мелтон је имао 25, Мекси 21, а Харис 20.