Мемфис декласирао Голден стејт, Сакраменто славио на гостовању у Вашингтону

Тим Мемфиса надиграо је актуелног првака Голден стејт са 133:119 на свом терену и наставио борбу за врх табеле. На свом терену сигуран је био Чикаго над Мајамијем са 113:99, Јута је у последњим секундама надиграла Бостон 118:117, а на гостовању је славио Сакраменто надигравши Визардсе у Вашингтону са 132:118.

Мемфис декласирао Голден стејт, Сакраменто славио на гостовању у Вашингтону Мемфис декласирао Голден стејт, Сакраменто славио на гостовању у Вашингтону

Иако у својим редовима још немају Џа Моранта, тим Мемфиса је врло сигурном тимском игром и прецизним шутевима за три поена, без велике неизвесности надиграо Голден стејт.

Кенард и Брукс су предводили колону са по четири далекометна хица, док су Џексон, Бејн и Роди убацили по три шута за три поена.

Џексон је сусрет завршио као најефикаснији са 31 поеном и седам ухваћених лопти, Бејн га је испратио са 26 поена, док је Брукс додао 18 поена.

У тиму гостију Куминга је био најефикаснији са 24 поена, Џордан Пул имао је 21 поен, а Стеф Кари је уз три тројке имао 18 поена.

Мемфис се и даље бори за врх табеле а Голден стејт је сада са 50 одсто улинка на граници плеј-офа и плеј-ин турнира.

Сакраменто је рутински надиграо Визардсе у Вашингтону са 132:118 на гостујућем терену преузевши вођство већ средином прве четвртине, да би у другом полувремену дошли до двоцифрене разлике и потом није било дилеме о победнику.

Тим је у ефикасности предводио Домантас Сабонис са 30 поена уз 10 асистенција и девет скокова, а Вашингтону није од велике помоћи било ни то што је Кајл Кузма био најефикаснији играч меча са 33 постигнута поена

Чикаго је на свом терену лако изашао на крај са Мајамијем и славио са 113:99 .

Демар Дерозан је меч завршио са 24 поена и 10 асистенција, Зек Лавин и Коби Вајт додали су по 18 поена, Патрик Беверли један мање, док је Никола Вучевић имао 13 поена и 10 скокова. Џими Батлер је био први стрелац гостију са 24 поена.

Јута је на свом паркету успела да надокнади заостатак од 19 поена и добије Бостон резултатом 118:117, а трагичар меча је био Тејтум који је у последњим секундама шутирао за три поена и промашио иако је домаћин имао само поен предности.

Победник је одлучен у последњем минуту, а кош за победу убацио је Тејлен Хортон Такер 35 секунди пре краја, а потом су гости пропустили шансу да начине преокрет..