Пау Гасол глобални амбасадор предстојећег Мундобаскета

Легендарни шпански кошаркаш Пау Гасол изабран је за амбасадора Светског првенства, које ће бити одржано ове године у Индонезији, Јапану и Филипинима, саопшила је Међународна кошаркашка федерација.

Гасол се као глобални амбасадор Мундобаскета прикључио Аргентинцу Луису Сколи, који је пре четири године са "гаучосима" у финалу изгубио од Шпаније (75:95).

"Најтеже је освојити Светско првенство. Победничком тиму су потребни карактер и хемија, као и саиграчи који ће вас подићи када паднете. Ово је велика част за мене што сам део тако великог тима кошаркашких легенди у улози амбасадора Мундобаскета. Луис Скола је истинска легенда и један од мојих најтежих ривала", рекао је Гасол за званични сајт Фибе.

Гасол је учествовао на три Мундобаскета, пет Олимпијских игара и седам Европских првенстава.

Он је са националним тимом освојио два сребра и једну бронзу на Играма, као и три златне медаље и по два сребра и бронзе на континенталним шампионатима.

Са селекцијом Шпаније освојио је злато на Мундобаскету 2006. у Јапану, али у победи у финалу против Грчке (70:47) није играо због повреде.

Мундобаскет ће бити одржано од 25. августа до 10. септембра у Индонезији, Јапану и Филипинима.