МЗТ уписао трећу победу, Будућност декласирала ФМП

Кошаркаши МЗТ-а из Скопља победили су вечерас на свом паркету екипу Цедевита Олимпије 79:74 (19:21, 22:14, 15:17, 23:22) у утакмици 18. кола АБА лиге. Будућност је на домаћем паркету била боља од ФМП-а 84:58.

МЗТ је стигао против Цедевите стигао до своје тек треће победе у АБА лиги ове сезоне.

Тим из Скопља и гости из Љубљане одиграли су релативно једнак меч, али је пресудила руга деоница коју је домаћин добио 22:14.

Кеандре Кук је био најефикаснији у македонском тиму са 26 поена, уз пет скокова, Војдан Стојановски је уписао 18 поена и шест ухваћених лопти, а Мајкл Кефи је додао 14 поена, уз пет асистенција.

У екипи из Љубљане бољи од осталих је био Џошуа Адамс са 15 поена, пет скокова и четири асистенције, док су по 12 поена постигли Едо Мурић и Карло Матковић.

Будућност је у "Морачи" убедљиво савладала екипу ФМП-а 84:58.

Након једнаке прве четвртине, домаћин је у другој и трећој у потпуности сломио отпор ривала. Другу четвртину екипа из Подгорице добила је 22:14, док су у тећој свега шест поена дозволили ривалу.

Најбољи у домаћој екипи био је Бел-Хејнс са 20 поена, Обрајен је додао 11, а Алфа Каба 10.

У екипи ФМП-а Валинскас је постигао 18 поена, Тајмен га је пратио са 13, док је Јанковић убацио 10.