Бостон у дербију вечери бољи од Бруклина, Минесота после надокнаде боља од Вориорса

Бостон селтикси су убедљивом победом над Бруклин нетсима 139:96 потврдили доминацију у Источној конеренцији. Минесота тимбервулвси су након продужетка савладали Голден Стејт вориорсе 119:114.

Бостон из кола у коло потврђује своју надмоћ међу екипама на истоку, у дуелу екипа са прве и четврте позиције рутински су декласирали Нетсе.

Бруклин ком изостају Дурент, Ворен и Симонс није имао шансу против екипе која се до сада представља као један од главних кандидата на походу за титулу.

Селтикси су већ након прве четвртине имали великих 30 поена предности. Ривалу су убацили 46, док су примили свега 16 поена.

После уводне деонице, домаћин је "спустио лопту" и заиграо мањим интензитетом али са тенденцијом повећања предности па су зелени освојили и наредне три четвртине.

У екипи Бостона, Тејтум је убацио 31 поен, Браун 26, Ирвинг 20, Вилијамс 16, а Дерик Вајт 14 поена.

Кајри Ирвинг је за Нетсе постигао 20 поена, Томас га је пратио са 19.

Минесота је након продужетка добила борбу против Голден Стејта за 6. место на табели које води директно у плеј-оф.

Вориорси су водили већим делом меча. На полувремену имали су девет поена предности, да би после три четвртине та бројка постала двоцифрена.

У последњој деоници, Минесота игра ризично, шутирајући велики број тројки које погађа и долази до изједначења које је донело продужетак.

У надокнади, Вориорсима је понестало стрпљења што је домаћин искористио да дође до јако битне победе и осигура се на 6. позицији Западне конференције.

У екипи Минесоте, Диенџело Расел после дуго времена одиграо је партију у којој је био добар у преломним тренуцима меча. У свлачионицу је отишао са 29 поена, поред њега истакао се Ентони Едвардс са 27, Рид је додао 23 уз 13 скокова.

У екипи Голден Стејта Стеф Кари је постигао 29 поена такође, док је Џордан Пули стао на 18.