Читај ми!

Будућност тражи од АБА лиге "национални кључ" за судије

Кошаркашки клуб Будућност затражио је од челника регионалног такмичења да се судије у АБА лиги делегирају према "националном кључу", саопштио је црногорски шампион.

У саопштењу, које је Будућност објавила на свом Фејсбук профилу, тврди да се подгорички клуб и ранијих сезона залагао за одређивање судија за утакмице у АБА лиги по "националном кључу".

"Сматрамо да је једини исправни начин делегирања судија да арбитри не буду из држава тимова који се надмећу на утакмици, како би регуларност такмичења била на највећем могућем нивоу."

"Будућност верује да би оваквом одлуком подигли квалитет такмичења и смањили било какве недоумице поводом избора судијског тројца за утакмице АБА лиге. Будућност је увек за одлуке које доприносе фер и спортском надметању на терену", закључује се у саопштењу Будућности.

Овај захтев би могао да се нађе на Скупштини регионалног такмичења која је заказана за 14. септембар.

Нова сезона у АБА лиги почиње 30. септембра, а титулу брани Црвена звезда.

недеља, 11. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом