Финикс избио на прво место на Западу

Кошаркаши Финикс санса савладали су на гостовању у Мичигену екипу Детроит пистонса са 135:108.

Санси су на доминантан начин дошли до победе која их води на прво место на табели Западне конференције.

Велики број поена обележио је меч, а Детроит се резултатски држао у првом полувремену.

Финикс је у првој четвртини убацио 39 поена, а на паузу за полувреме отишао са 10 поена предности.

Трећа четвртина била је кључна, пошто су у њој Санси стекли 20 поена предности, пре свега сјајним нападом, пошто су постигли 39 поена у трећој деоници.

До краја меча Детроит није успевао да смањи разлику и учини меч занимљивијим.

Најефикаснији у редовима екипе из Аризоне били су Букер са 30, Пејн и МекГи са по 20 и Шемет са 11 поена.

Код Детроита су се истакли Канингхем и Џосеф са по 21 поеном, док је 18 убацио Лајлс.

Финикс је дошао до првог места на табели Запада, пошто је остварио 32. победу у 41 утакмици.

Детроит са друге стране има само 10 победа и уз 31 пораз, заузима 14. место на Истоку.