понедељак, 08.11.2021, 16:45 -> 16:52
Извор: РТС, Танјуг
Аврамовић: Тешко гостовање; Загорац: Прави изазови тек следе
Кошаркаши Партизана Раде Згорац и Алекса Аврамовић кажу да их чека тежак пут, али и тешко гостовање Андори у Европкупу. Црно-бели у четвртом колу групе А Еврокупа гостују Андори у среду од 20 сати, где ће покушати да наставе победнички низ.
Партизан има три тријумфа у такмичењу, а пут Андоре креће у уторак.
"То је први изазов који ћемо морати да савладамо, да дођемо максимално спремни и одморни на утакмицу. Не знам колико ће путовање трајати у сатима, али знам да ће бити два лета и аутобус, што није нимало лако, а треба укључити и надморску висину као фактор, која је другачија него овде."
"После тога, следи фокус на квалитетну екипу која година има континуитет и делује ми да су чврсто на жемљи. Немају претензије да у једној години направе неки моментални успех. Скромни су и задовољни оним што имају", рекао је Загорац новинарима у хали "Александар Николић".
Андора у досадашњем делу Еврокупа има скор 2-1, а крилни кошаркаш истиче да наредни ривал има прегршт добрих играча у тиму.
"Имају квалитетну екипу састављену од играча који су дошли са вишег нивоа, а ту је и низ играча који одржавају континуитет играња на том нивоу. Врло су добри у томе. Мекинтајер је један од играча који ће вероватно играти са посебном мотивацијом, имају Јелинка, Ноу... Конкретна екипа са конкрентим циљевима", каже Загорац.
Изабраници Жељка Обрадовић у досадашњих 10 мечева у сезони у свим такмичењима имају исто толико победа.
"Ми смо у добром расположењу, победили смо сваку утакмицу до сада, али треба бити довољно скорман и рећи да први изазови, без потцењивање претходних ривала, тек следе. Посебно у АБА лиги, где нас чека утакмица са Црвеном звездом. Од виталне важност за нас је да задржимо скромност", поручио је Загорац.
Бек Алекса Аврамовић нада се наставку добрих резултата и партија.
"Чека нас тешко гостовање и можда најтеже у сезони, где ћемо имати два лета и дуг пут од Барслеоне до Андоре. Знамо да је то једна типична шпанска екипа која игра са доста трчања и игра једну добру кошарку у последње време."
"Знамо од кога прети највећа опасност, спремамо се. Чекају нас два тешка гостовање прво Андори, па Звезди. Надам се да ћемо прикажати игру и енергију из претходних утакмица, у којима немамо пораз. Надам се да ће тако остати и после овог меча", рекао је Аврамовић.
Коментари