Далас у плеј офу, трипл дабл Дончића

Тим Даласа надиграо је Торонто са 114:110 и у претпоследњој утакмици лигашког дела сезоне обезбедио место међу шест најбољих тимова Западне конференције. Тим је ефикасношћу предводио Кристапс Порзингис јер Луку Дончића није најбоље служио шут али је ипак меч завршио са троструким двоцифреним учинком.

Словеначки интернационалац је имао неуобичајено много промашаја, рецимо погодио је само једну тројку из чак осам покушаја, али је ипак меч завршио са 20 поена уз десет скокова и 11 асистенција.

Али је улогу предводника тима преузео Кристапс Порзингис и меч завршио са 21 поеном и десет скокова.

Торонту није помогло да се сачува од пораза на гостујућем терену ни то што су Херис и Флин заједно убацили 57 поена што је више од половине учинка целог тима.

Џејлен Херис је са 31 постигнутим поеном поставио рекорд каријере али му је то била слаба утеха у поразу.

У победи Вашингтона над Кливлендом са 120:105 блистао је новопечени рекордер по броју трипл-даблова у НБА лиги Расел Вестбрук.

Јута је надиграла Оклахому са 109:93 а најмлађи кошаркаш НБА лиге Алексеј Покушевски је за 32 минута игре постигао шест поена уз девет скокова и једну асистенцију.

А српски центар Николка Јокић наставио је поход ка титули МВП-а лиге и иако је у победи Денвера над Детроитом са 104:91 одмарао целу последњу четвртину, меч је завршио са новим троструким двоцифреним учинком.