субота, 27.03.2021, 20:40 -> 20:45
Извор: РТС
Јака одбрана и убитачан напад, Звезда убедљива против ФМП-а
Кошаркаши Црвене звезде остварили су убедљив тријумф у 23. колу АБА лиге, пошто су савладали екипу ФМП-а са 101:71.
Звезда је оправдала улогу фаворита против "пантера" и дошла до 18. тријумфа у такмичењу, истовремено остала на другом месту пред пласман у плеј-оф.
Црвено-бели су одлично ушли у меч, нарочито офанзивно. Екипа Дејана Радоњића постигла је 63 поена за поливреме и већ тада стекла 16 поена предности.
Као да Радоњић није био задовољан игром у одбрани, Звезда је у трећој четвртини стегла обруч испред свог коша и противнику дозволила само 4 поена за десет минута игре.
Слична слика виђена је и у последњој деоници, па су црвено-бели стигли до веома убедљиве победе 101:71.
Најефикаснији у тиму Звезде био је Џордан Лојд са 18 поена, Добрић је додао 14, а Ноко 13. Одличну партију пружио је и Дејан Давидовац, који је уз 12 поена имао и по шест скокова и асистенција.
У гостујућој екипи истакао се Немања Ненадић са 20 постигнутих поена.
Звезда је друга на табели са скором 18-3, док ФМП дели седмо место са Партизаном са учинком 8-13.
Коментари