Звезди припала драма у ОАКИ, црвено-бели бољи од ПАО-а

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на гостовању у Грчкој екипу Панатинаикоса са 86:82 у мечу 30. кола Евролиге.

Изузетно занимљив и садржајан меч одиграли су Панатинаикос и Црвена звезда у дворани "ОАКА" у оквиру 30. кола Евролиге.

Играло се у серијама, а више таквих направила је српска екипа, која се потом боље снашла у драматичној и неизвесној завршници.

ПАО је боље отворио меч, стекавши девет поена предности, али је Звезда успела да смањи разлику и резутлатски се прикључи ривалу.

Боља игра у другој четвртини донела је црвено-белима изједначење са којим се отишло на полувреме.

Уследио је огроман пад у игри српског представника, што су "зелени" знали да казне.

ПАО је направио серију од 15:0 и стекао највећу предност на мечу у износу од 11 поена.

Деловало је као да ће грчка екипа без већих проблема одржати стечену предност и уписати победу, али је Звезда направила невероватан повратак.

Изабраници Дејана Радоњића направили су серију 18:0 и потпуно преузели конце утакмице у своје руке.

Очекивао се одговор Панатинаикоса, што се и десило у последњим минутима меча. Звезда је имала предност од шест поена у последњих минут и по, али је ПАО успео да веже пар добрих напада и искористи грешке Звезде и тако се потпуно врати у меч.

Ипак, уследио је шоу Џордана Лојда, који је постигао седам поена у самој завршници, од чега су два са линије за слободна бацања потврдиле победу српске екипе.

Лојд је предводио Звезду до победе са 27 поена, док је 14 додао Волден.

Код грчке екипе истакли су се Сент Рос са 21 и Хезоња са 15 поена.

Звезда је уписала девету победу и уз 21 пораз заузима 17. место на табели Евролиге.

Панатинаикос је једну позицију изнад, са скором 10-18.