Читај ми!

"Српски" Сакраменто ускоро историја, Бјелица близу Филаделфије

Српски кошаркаш Немања Бјелица, ускоро би могао да промени средину у НБА лиги, пошто ће највероватније напустити Сакраменто и путем размене играча отићи у Филаделфију, пишу медији у САД.

Екипа која је до скоро важила за "српски" Сакраменто, ускоро би могла да остане без последњег преосталог српског члана.

Наиме, како преноси Атлетик и његов новинар Сем Емик, Филаделфија севентисиксерси заинтересовани су за услуге Немање Бјелице, којег би довели путем трејда.

Бјелица је прошле сезоне играо статистички најбољу сезону у НБА лиги, али је ове већи део мечева провео на клупи, без минута.

За Сакраменто је наступао у 10 утакмица ове сезоне, бележећи у просеку нешто више од шест поена и три скока.

Српски крилни кошаркаш последњих 14 узастопних мечева није улазио у игру, па медији у САД наводе да Кингси не рачунају на њега, те да ће ускоро бити трејдован.

Филаделфија предњачи у жељи за довођењем Бјелице, али још увек није познато чега би морала да се одрекне.

Севентисиксерси су тренутно првопласирана екипа на Истоку са учинком од 18 победа и девет пораза, док су Кингси десети на западу са по 12 победа и пораза.

Немања Бјелица има 32 године, током НБА каријере наступао је још за Минесоту, док је у Европи играо за Траискирхен, Црвену звезду, Басконију и Фенербахче.

Пре Бјелице, Сакраменто је напустио његов саиграч из репрезентације Србије Богдан Богдановић, селектор и тренер Игор Кокошков, али и некадашњи играчи и функционери Владе Дивац и Пеђа Стојаковић.

уторак, 12. мај 2026.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом