Читај ми!

Звездин божићни дуел против Фенербахчеа

Кошаркаши српског евролигаша Црвене звезде играју вечерас у Београду меч 18. кола Евролиге против турског Фенербахчеа. Почетак дуела је у 19 сати.

Биће то дуел две екипе из доњег дела табеле, али и дуел тимова који и даље имају и шансе и амбиције да се домогну плеј-офа.

Разумљиво, тај притисак је већи код гостију из Истанбула, на чијој клупи седи српски селектор Игор Кокошков, а за који играју два бивша играча Звезде - Марко Гудурић и Американац Лоренцо Браун.

Са друге стране Звезда са новим-старим тренером Дејаном Радоњићем пролази кроз период стабилизације, и победа у вечерашњем дуелу значила би пуно на том плану.

"Долазак Марка Гудурића је евидентно подигао квалитет игре Фенербахчеа, јасно је да се 'слажу' и показују у последњим мечевима да могу да имају значајну улогу у наставку сезоне у Евролиги. На нама је да, што увек кажем, прикажемо наш максимум" изјавио је Радоњић у најави меча.

Црвено-бели у овај меч улазе са скором 6-11, али након победе над Панатианикосом, док је Фенербахче забележио два везана тријумфа и тренутно је на скору 7-10.

Тренер Радоњић на вечерашњем дуелу, који у хали "Александар Николић" почиње у 19 часова, неће моћи да рачуна на четворицу играча - Џордана Лојда, Ленгстона Хола, Марка Јагодића-Куриџу и Марка Симоновића.

Ток сусрета пратите путем текстуалног лајв-блога на нашем порталу.

понедељак, 11. мај 2026.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом