Читај ми!

У НБА лиги 107 странаца, Срби на четвртом месту по бројности

Укупно 107 страних кошаркаша играће ове сезоне у НБА лиги, а Србија са шесторицом играча дели четврто место са Немачком на листи најбројнијих.

Како се наводи у саопштењу најјаче лиге на свету странци долазе из 41 земље, а најбројнији су Канађани са 17 представника.

Следе Французи (девет), Аустралијанци (осам) и Србија и Немачка са по шест представника.

Ово је седма узастопна сезона у којој на почетку сезоне у ростеру има више од 100 играча ван САД.

Сваки од 30 тимова има бар по једног интернационалца, највише Вашингтон седам, а следе Далас и Денвер са по шест.

Србију у НБА представљају Никола Јокић (Денвер), Богдан Богдановић (Атланта), Нермања Бјелица (Сакраменто), Бобан Марјановић (Далас), Алексеј Покушевски (Оклахома), Ален Смаилагић (Голден Стејт).

недеља, 28. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом