Урош Луковић МВП 19. кола АБА лиге

Кошаркаш Морнара из Бара Урош Луковић проглашен је за најкориснијег играча 19. кола АБА лиге. Његов брат Марко из Приморске био је ефикаснији, али је његов тим поражен на гостовању ФМП-у па је остао без овог признања.

Луковић је у победи против Црвене звезде за 24 минута забележио 23 поена, седам скокова, шест блокада и две асистенције, за укупни индекс 38.

Занимљиво, његов брат Марко из Приморске имао је индекс 40 (31 поен, пет скокова за 37 минута), али пошто је Приморска поражена на гостовању ФМП-у МВП признање је отишло у руке Урошу.

Најбољи стрелац кола био је Рашад Вон из Игокее са 34 поена, Марко Јошило из Крке најбољи је скакач са 12 ухваћених лопти, док је најбољи асистент Мајкл Грин из Игокее са 11 додавања.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 09. новембар 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом