Звезда декласирала Мегу и прекинула црну серију

Кошаркаши Црвене звезде прекинули су низ од четири пораза у свим такмичењима и победили Мега Бемакс са 88:70. Црвено-бели су уз два неуспеха у Евролиги забележили и два пораза у АБА, па им је тријумф у четвртом колу био императив.

Екипа коју је прошле седмице напустио тренер Милан Томић није дозволила изненађење и сломила је отпор неугодне меге.

Дуел је игран у хали у Железнику због заузетости дворане "Александар Николић", али то није сметало домаћину да пружи добру партију.

Већ у првој четвртини црвено-бели су стигли до предности, да би на одмор отишли са четири поена разлике.

Тим Андрије Гавриловића, који је нешто попут вршиоца дужности тренера, до тријумфа је дошао захваљујући серији на почетку другог полувремена.

Актуелни срспки и регионални шампион направио је 7:0, више од три минута противнику није дозволио нити један поен и обезбедио себи двоцифрену залиху. У том периоду истакли су се Дејан Давидовац и Џејмс Гист, који су били неумољиви под противничким обруче, а Звезда је трећу деоницу добила са убедљивих 30:15.

Финиш је донео мало опуштање црвено-белих, али победа није долазила у питање.

Управо је споменути Давидовац био најефикаснији појединац меча са 17 поена (3-8 за три поена), три више од Гиста, који је дабл-дабл комплетирао са 10 скокова. Њих су пратили Лоренцо Браун, Били Берон и Стратос Перпероглу са по 11 поена.

Код Меге су најбољи били Мишковић и Атић (седам скокова) са по 13 поена.

Звезда је овим тријумфом дошла до седмог места са по две победе и пораза, док је Мега десета са скором 1-3.

У последњој утакмици четвртог кола, ФМП у понедељак од 17 часова дочекује Игокеу.