Иако се разишао са Макабијем, Цирбес се не враћа у Звезду

Некадашњи центар Црвене звезде Мајк Цирбес добио је раскид уговора са Макабијем из Тел Авива и остаће у минхенском Бајерну, где је прошле сезоне био на позајмици, преносе израелски медији. Иако је опција за немачког играча била и повратак у Звезду, то се ипак неће десити.

Немачки кошаркаш је други део прошле сезоне провео у Минхену јер се није снашао у Макабију, где је провео само шест месеци од доласка из Звезде.

Макаби је направио споразум са Цирбесом, који је у Тел Авиву имао још годину дана уговора са платом од скоро милион евра, па ће снажни центар наставити рад у Бајерну са тренером Александром Ђорђевићем.

Према неким информацијама, опција за Цирбеса била је и повратак у Звезду, али су очигледно финансијски проблеми у којима су црвено-бели утицали да он ипак изабере останак у Минхену. 

Он је у дресу Бајерна у немачком првенству просечно бележио 8,3 поена и 3,2 скока по утакмици.

Чланови Бајерна су и српски кошаркаши Владимир Лучић и Стефан Јовић, а ускоро би то требало да постане и Милан Мачван.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 08. август 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом