Велика победа Партизана, срушен Бешикташ

Кошаркаши Партизана савладали су у дворани "Александар Николић" екипу Бешикташа са 86:71 у деветом колу Групе Е Фибине Лиге шампиона. Новица Величковић предводио црно-беле до пете победе у такмичењу, гости забележили други пораз.

Кошаркаши Партизана победили су у Београду Бешикташ са 86:71 (18:16, 26:25, 20:23, 22:7), у деветом колу Лиге шампиона.

Најефикаснији у Партизану био је капитен Новица Величковић са 20 поена и пет скокова. Вилијам Хечер постигао је 14 поена, уз седам асистенција и пет скокова, Стефан Бирчевић 12 поена и шест скокова, док је Вања Маринковић постигао 11 поена.

Бешикташ су предводили Ерл Кларк са 17 поена и српски репрезентативац Владимир Штимац са 15 поена.

Ово је Партизану пета победа у такмичењу, а Бешикташу други пораз.

Навијачи Партизана одали су почаст некадашњем кошаркашу и капитену клуба Харису Бркићу, који је убијен пре 16 година.

Навијачи су почетком другог полувремена развили транспарент на коме је писало "Харис Бркић – никада заборављен", после чега је цела хала неколико минута певала и скандирала Бркићу.

Харис Бркић је играо шест година у Партизану, после чега је провео сезону у Будућности, одакле се вратио у Партизан 2000. године.

Њему је 12. децембра неко пуцао у главу, а преминуо је три дана касније.

Нападач никада није идентификован, а убиство и мотив никада нису разјашњени.

Овако је протекао меч:

22.16 – Крај, Партизан – Бешикташ 86:71!

22.11 – Ушли смо у последња два минута, а Партизан је надомак победе – 83:69.

22.05 – Средина игре у последњој четвртини, Партизан води против Бешикташа са 75:66.

Новица Величковић вуче целу екипу, у последњих неколико минута придружио се и Хечер, па београдски црно-бели имају најубедљивију предност од почетка меча.

21.51 – Резултатска клацкалица током читаве треће четвртине, на крају је нерешено – 64:64.

Боре се београдски црно-бели против знатно искусније турске екипе, изгледа да нас очекује још једна неизвесна завршница у дворани "Александар Николић".

21.30 – Настављен је меч.

21.15 – Полувреме, Партизан – Бешикташ 44:41.

Тројком Френка Робинсона уз звук сирене, црно-бели са предношћу одлазе на одмор. Новица Величковић најефикаснији у Партизану са девет поена, на другој страни Кларк има 11.

21.00 – На средини друге четвртине, кошаркаши Партизана имају седам поена предности – 35:28.

Вања Маринковић има осам поена, док гости у игри остају захваљујући одличном шуту за три поена.

20.46 – После прве четвртине, Партизан – Бешикташ 18:16.

20.38 – Добар почетак Партизана, који после пет минута игре има предност од 11:6.

Луковић најефикаснији са шест поена, на другој страни Штимац има четири поена, али и две личне грешке.