Читај ми!

Незадрживи Кари, рекорд Вестбрука, Бјелица солидан

Голден Стејт је надиграо Минесоту са 115:102 предвођен незадрживим Стефом Каријем који је опет одиграо једну сјајну партију. Немања Бјелица убацио 5 поена за нешто више од тринаест минута на паркеу. Оклахома је надигравши Детроит са 106:88 дошла до десете победе, а Расел Вестбрук је остварио свој седми трипл-дабл.

Голден Стејт је тек у последњој четвртини успео да надигра Минесоту и однесе победу са 115:102

Предводио их је разиграни Стеф Кари са 34 поена уз 8 скокова и 6 асистенција, а сјајно су га пратили Кевин Дурент са 28 поена и 10 скокова и Клеј Томпсон, који је додао 23 поена.

У Минесоти најефикаснији је био Зек Лавин са 31 поеном, а Карл-Ентони Таунс је додао 18 кошева. Немања Бјелица је у игри био нешто више од 13 минута и убацио 5 поена уз по један скок и блокаду, али је имао и три изгубљене лопте.

Оклахома је надиграла Детроит са 106:88 и дошла до десете победе у сезони захваљујући доброј тимској игри у којој се само делимично истакао Расел Вестбрук.

Иако није био најефикаснији у тиму, Вестбрук је остварио свој седми трипл-дабл учинак убацивши 17 поена уз 15 асистенција и 13 скокова, то му је и 44. такав учинак у каријери.

Најефикаснији у тиму Оклахоме био је Ентони Мороу са 21, а пратили су га Виктор Оладипо са 18 и Сем Адамс са 16 поена.

Занимљиво је да је читава петорка Детроита имала двоцифрен учинак, али су ипак претрпели пораз. Најефикаснији је био Тобајас Херис са 21 поеном, 14 је додао Иш Смит, док су по десет постигли Маркиф Морис, Андре Драмонд и Кантевијус Колдвел-Поуп.

Сан Антонио је савладао Вашингтон са 112:100 на гостујућем терену и дошао до девете узастопне победе, а предводио их је Ламаркус Олдриџ са 24 поена и 7 скокова. Пратили су га Тони Паркер са 20 и Кавај Ленард са 19 поена уз 5 асистенција.

Вашингтон је предводио Бредли Бил са 25 поена, 6 скокова и 5 асистенција, Џон Вол је додао 21 поен, док је 14 уз 8 скокова имао Ото Портер Џуниор.

Шарлот је савладао Њујорк 107:102 и прекинуо негативну серију од чак четири узастопна пораза, а најзаслужнији за победу и најефикаснији играч био је Кемба Вокер са 28 поена.

Мемфис је савладао Мајами са 110:107 иако је чак седам играча Мајамија имало двоцифрен учинак, а најефикаснији је био Дион Вејтерс са 28 поена, 6 асистенција и 5 скокова.

Ту ефикасност су успешно анулирали Марк Гасол који је убацио 28 поена уз 6 проигравања, а посебно се истакао Мајк Конли који је утакмицу завршио са 21 поеном и 7 асистенција али је имао серију од чак 11 поена у последњим минутима утакмице.

Резултати утакмица:

Вашингтон - Сан Антонио 100:112
Шарлот - Њујорк 107:102
Оклахома Сити - Детроит 106:88
Мајами - Мемфис 107:110
Голден Стејт - Минесота 115:102  

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 08. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом