Бешикташ нанео Партизану први пораз у сезони

Бешикташ – Партизан 77:62. Кошаркаши Партизана доживели су први пораз ове сезоне, пошто су у Истанбулу изгубили од Бешикташа меч другог кола Групе Е Фибине Лиге шампиона.

После одличног почетка сезоне (седам победа у седам мечева у свим такмичењима), Партизан је доживео први пораз и то од Бешикташа на веома неугодном гостовању у Истанбулу – 77:62.

Ипак, београдски црно-бели су се држали у игри све до финиша треће четвртине, када је Бешикташ серијом стигао до убедљивих 15 поена предности.

Играчи Партизана су меч завршили са више од 20 изгубљених лопти, што је искусна екипа Бешикташа итекако умела да искористи, и стигла и до друге победе у такмичењу.

Изабраници Александра Џикића нису успевали ни да зауставе офанзивни скок турског тима, у чему је предњачио некадашњи кошаркаш Црвене звезде Владимир Штимац.

У екипи Партизана Стефан Бричевић је био најефикаснији са 15 поена и пет скокова, Вил Хечер је постигао 13 поена уз пет асистенција, а Бранислав Ратковица и Адин Врабац по девет поена.

Најефикаснији у екипи Бешикташа био је Мајкл Рол са 16 поена, Мајкл Томпсон је постигао два мање, а српски репрезентативац Владимир Штимац 12 поена и девет скокова.

Београдски црно-бели у трећем колу играју први меч на свом терену у Фибиној Лиги шампиона, а противник је екипа Зелене горе.

Овако је протекао меч у Истанбулу:

19.40 – Завршен је меч, Бешикташ је савладао екипу Партизана са 77:62.

19.30 – Све је мање времена за Партизан. До краја меча остало је четири минута, а Бешикташ води 72:54.

19.16 – Тројком Вимса у последњим тренуцима треће четвртине, Бешикташ стиже до највеће предности на мечу – 60:45.

Велики број изгубљених лопти Партизанових играча и одличан офанзивни скок Бешикташа доносе резултат за турски тим.

19.06 – Поново лош почетак четвртине за Партизан, па Бешикташ на средини треће четвртине води са 47:38.

18.55 – Настављен је меч у Истанбулу.

18.40 – Повратио се Партизан из тешке ситуације и на полувреме одлази са само четири поена минуса – 35:31.

Бирчевић најефикаснији у Партизану са 11 постигнутих поена.

18.31 – Пет везаних поена за Френка Робинсона, Партизан смањује предност домаћина на 30:25.

18.24 – Нервозна игра београдских црно-белих на почетку друге четвртине, па Бешикташ стиже до двоцифрене предности – 28:18.

18.16 – После прве четвртине, Бешикташ води са 21:16.

Нешто боља игра турског тима у првој деоници. Бирчевић постигао три тројке, али за сада нема подршку саиграча.

18.08 – Добар почетак Партизана, али Бешикташ прави серију од 7:0 и на средини прве четвртине води са 11:8.