"Ратници" наставили серију, Јокић и Бјелица одлични

Голден стејт наставило серију победа и на гостовању, после продужетка, савладали Јуту 103:96. Никола Јокић одличан у тријумфу Денвера над Мемфисом са 109:105, а Немања Бјелица одиграо можда и најбољу партију од доласка у НБА лигу у поразу Минесоте од ЛА Клиперса са 99:79. И Лејкерси до тријумфа над Мајамијем са 102:100 дошли после драматичног продужетка.

Голден стејт је на гостовању у Солт Лејк Ситију тек после драматичне завршнице и продужетка славио у дуелу са Јутом 103:96 и стигли до 68. победе ове сезоне.

Наравно, тим актуелних првака је по ефикасности предводио Стеф Кари са 31 поеном и седам скокова. Пратили су га Клеј Томпсон који је додао 18 и Харисон Барнс са 15 поена, уз 11 скокова.

На другој страни, у тиму Јуте Гордон Хејворд је убацио 21 кош, један више од Роднија Худа.

После серије добрих игара у поразима свог тима, Никола Јокић је напокон могао да слави у тријумфу Денвера над Мемфисом са 109:105 и да буде задовољан својом показаном игром.

Јокић је на паркету провео скоро 29 минута, а изузетно ефикасан је био у првом делу меча када је и постигао 7 од укупно убачених 9 кошева, али је био изузетно користан јер је имао чак 14 скокова.

У победничком тиму најефикаснији је био Вил Бартон са 25 поена и 6 скокова, а најефикаснији на утакмици са 26 кошева био је Зак Рандолф из пораженог Мемфиса.

У поразу Минесоте од ЛА Клиперса резултатом 99:79 Немања Бјелица је прошао као раније Бјелица у поразима свог тима. Одиграо је можда и најбољу партију од доласка у најјачу лигу света, али није могао да се томе радује због пораза свог тима.

За 20 минута на паркету Бјелица је убацио 14 кошева, уз 7 скокова и по једну асистенцију и изгубљену лопту. Једини ефикаснији од српског репрезентативца био је Карл-Ентони Таунс са 16 поена и 11 скокова.

На другој страни у победничкој екипи Крис Пол је постигао 20 поена, имао 16 успешних додавања и 8 ухваћених лопти, чиме је био и најефикаснији играч утакмице. Џеј-Џеј Редик му је помогао са 17 поена, Џордан је убацио 11, а по 10 су додали Грин Крофорд и Риверс.

И Лејкерси су до тријумфа над Мјамијем 102:100 дошли после драматичног продужетка, највише захваљујући Џулијусу Рендлу, који је постигао одлучујуће поене на 1,9 секунди до краја.

Џордан Кларксон се посебно истакао у том тријумфу са 26 поена и шет скокова, док је Рендл утакмицу завршио са 13 поена и 14 скокова. Коби Брајант је у последњем дуелу са Хитом уписао два поена и два скока за скоро девет минута на терену.

У тиму Мајамија, Двејн Вејд је имао 26 поена, десет скокова и пет асистенција, док је Луол Денг додао 22 поена и 11 скокова.

Сан Антонио је лако савладао Њу Орлеанс са 100:92, а Бобан Марјановић је за девет минута постигао 4 поена и ухватио три лопте.

Сакраменто је протекле ноћи био бољи од Вашингтона са 120:111, Далас је савладао Њујорк са 91:89, а Милвоки Феникс са 105:94.