Пораз Звезде у Истанбулу, Датоме незаустављив

Фенербахче – Црвена звезда 72:65 (крај). Кошаркаши Фенербахчеа и четврти пут ове сезоне савладали су Црвену звезду, овога пута у мечу деветог кола топ 16 фазе Евролиге. Црвено-бели одиграли фантастично прво полувреме, у наставку Датоме симултанком решио питање победника. Звезда у наредном колу дочекује екипу Панатинаикоса.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Истанбулу од Фенербахчеа резултатом 72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25) у мечу деветог кола топ 16 фазе Евролиге, иако је била бољи ривал током читавог првог полувремена.

Ипак, у наставку су изабраници Жељка Обрадовића убацили у пету брзину, што се посебно односи на Богдана Богдановића и Луиђија Датомеа, који је меч завршио са 27 постигнутих поена.

Првих 20 минута Звезда је одиграла нестварно, нарочито у одбрани, па је оставила Фенер на само 25 постигнутих поена за 20 минута игре.

Звезда је доминирала и у скоку, а незаустављиви су били Маик Цирбес и Квинси Милер.

А онда, у наставку се све преокренуло.

Агресивна одбрана почела је да краси играче Фенербахчеа, док су црвено-бели деловали збуњено у нападу, а као последица стигле су и изгубљене лопте београдског тима.

Богдановић је тројкама подигао ниво игре Фенербахчеа, а палицу је потпом преузео Луиђи Датоме, који је у других 20 минута игре био готово непромашив.

Датоме је меч завршио са 27 постигнутих поена, Богдановић је додао 16, а Весели 10. У пораженој екипи Цирбес је постигао 11 (девет у првој четвртини), а по десет су постигли Милер и Кинзи.

Црвена звезда у наредном колу на свом терену игра против Панатинаикоса, а победа би црвено-беле и дефинитивно приближила пласману међу осам најбољих екипа у Европи.

Овако је протекао меч у Истанбулу:

21.16 - Крај, Фенербахче - Црвена звезда 72:65.

21.12 - Ушли смо у последња два минута игре, Фенербахче води са 67:59.

21.05 - На нешто више од пет минута до краја, Фенербахче први пут има двоцифрену предност - 57:47.

20.54 - После три одигране четвртине, Фенер води против Звезде са 49:40.

Само шест поена постигкли су црвено-бели у трећој деоници, док Фенер изгледа препорођено у односу на тим у првом полувремену.

Цирбес и Милер и даље на девет постигнутих поена, на другој страни Богдановић и Датоме имају по 13.

20.43 - Велика серија Фенербахчеа у трећој четвртини, који сада има предност - 40:36.

Чак 15:3 од почетка трећег периода направили су изабраници Жељка Обрадовића и највише захваљујући конфузији црвено-белих у одбрани, потпуно преокрећу резултат.

20.37 - Имала је Звезда 10 поена предности, али се Фенер са две тројке (Датоме и Богдановић) враћа у игру - 32:36.

20.30 - Настављен је меч у Истанбулу.

20.15 - Фантастична игра црвено-белих у првом полувремену, нарочито у одбрани, па Звезда после 20 минута игре има предност - 34:25.

Цирбес и Милер постигли су по девет поена, Датоме и Богдановић на другој страни по пет.

20.05 - Звезда и даље води, на средини друге четвртине резултат је 21:27.

19.51 - Одлична одбрана доноси Звезди предност после одигране прве четвртине - 18:14.

Цирбес одличан са девет поена, Милер има пет. У турској екипи поени расподељени, најефикаснији Јудо са четири.

19.40 - После пет минута игре, мало поена на мечу - Фенер води са 6:4.