Звезда поново пала у истанбулском финишу

Дарушафака – Црвена звезда 69:66 (крај). Српски и регионални кошаркашки шампион Црвена звезда поражен је у Истанбулу од домаће Дарушафаке са 69:66, у мечу 6. кола групе Е Топ 16 фазе Евролиге. У неизвесној завршници бољи су и спретнији били играчи у зеленим дресовима, за своју прву пообеду у Топ 16 фази.

Кошаркаши Црвене звезде забележили су трећи пораз у Топ 16 фази Евролиге, пошто су у Истанбулу изгубили од Дарушафаке са 66:69 (19:21, 18:20, 17:14, 12:14), у утакмици шестог кола Групе Е.

Звезду је предводио Таренс Кинси са 16 поена, док је Владимир Штимац остварио "дабл-дабл" учинак од 11 поена и 10 скокова.

У екипи Дарушафаке истакао се Семих Ерден са 14 поена, а Ендер Арслан и Мехмет Јагмур додали су по 10.

Дарушфака је у шестом колу стигла тек до прве победе у Топ 16 фази Евролиге, па су тако теоретски остали у борби за пласман у наредну фазу Евролиге, док је Звезда претрпела трећи пораз, па сада заузима четврто место у Групи Е.

Ток меча:

21.25 - Крај меча, Победа Дарушафаке над Црвеном звездом од 69:66.

Финиш меча у Истанбулу поново није био срећан за Звезду, која је прво лошом одбраном дозволила Арслану да погоди отворену тројку, да бу потом у последњем нападу два пута промашила ван линије за три поена шут који био јој донео продужетак.

21.22 - Нерешено је на минут и по до краја - 66:66.

21.09 - После доброг отварања Звезде, уследила је серија домаћих од 6:0, за 63:60 на шест минута до краја...

20.58 - Утакмица је и даље потпуно изједначена и веома интересантна. После одиграних 30 минута Звезда има поен заостатка - 55:54

20.40 - Почело је друго полувреме.

20.22 - У финишу првог полувремена виђена је изједначена игра и кош за кош период, што је пред одлазак на одмор кроз резулатат изражено дало егал утакмицу - 41:37.

Најефикаснији у домнаћем тиму био је Јагмур са 10 поена , док је у редовима црвено-белих бољи од осталих био Кинзи са 9 кошева.

20.03 - Након нешто лошијег и спорнијег почетка у 2/4, Звезда на крилима борбеног Штимца прави серију од 7:0 и враћа предност на своју страну - 23:26.

19.57 - После 10 минута игре, Дарушафака има предност од два поена - 21:19, највише захваљујући Мемету Јагмуру и његовом сјајном шуту споља.

19.43 - Добар почетак црвено-белих, који добром игром у одбрани (највише Дангубић) и сигурним шутем са дистанце (Кинзи), после пет минута воде са 14:11.