Ђилас: Бићемо добри домаћини

Председник Кошарашког савеза Србије Драган Ђилас рекао је да верује да ће та установа на највишем нивоу организовати квалификациони турнир за Олимпијске игре, као и да је добијање статуса домаћина велико признање за земљу.

"Верујем да ћемо турнир организовати на највишем могућем нивоу, како је то увек када се такмичења одвијају у Србији. Очекујем да будемо добри домаћини и да се пласирамо на Олимпијске игре. Сви смо прижељкивали, надали се и веровали да ћемо добити организацију. То је заиста велико признање за нашу кошарку и све оне који су деценијама градили углед наше кошарке", рекао је Ђилас новинарима у Београду.

Квалификациони турнир одржаће се од 4. до 10. јула и то је један од три турнира. Преостала два ће се одржати на Филипинима и у Италији. На сваком турниру учествује шест екипа, које ће бити подељене у две групе и играће по лигашком систему, а онда ће се играти полуфинале и финале. Само победник ће изборити пласман на ОИ.

Учесници свих турнира одредиће се жребом, који ће се одржати у уторак у Женеви. Екипе ће бити подељене у "шешире" по квалитету. Србија је у првом "шеширу", са Француском и Грчком, тако да те екипе неће моћи да буду на турниру у Београду. Екипе ће извлачити некадашњи кошаркаши Хорхе Гарбахоса и Радослав Нестеровић, као и репрезентативка Србије Ана Дабовић.

Ђилас је казао да је КСС као котизацију понудио 2,5 милиона евра, што је било мање од других држава.

"Дугујемо захвалност влади Србије, премијеру и министру спорта, али и генералном секретару Фибе Патрику Бауману, који је био најзаслужнији што је овог пута победио спортски критеријум у односу на финансијски. Ми смо понудили 2,5 милиона евра. Није тајна да су неке земље нудиле и дупло више", рекао је Ђилас.

Осим котизације, КСС ће, према Ђиласовим очекивањима, уложити још око 700 хиљада евра за трошкове организације. Председник националног савеза казао је да очекује да ће се ти трошкови покрити од продаје улазница и спонзора.

"Пошто је ово новац из буджета, односно свих грађана...верујемо да ово такмичење треба да буде доступно свима који хоће да гледају наше момке. Одредићемо цене улазница наредних дана, а најјефтиније карте ће коштати 400 динара. Мислимо да је то прихватљива цена", рекао је Ђилас.

Председник КСС је казао да нико у репрезентацији или у Савезу не мисли да је пласман обезбеђен самим добијањем организације.

"Не мислим да смо се пласирали самим тим што смо домаћини. На последњих 10-15 европских првенстава никада домаћин није добијао, ако се не рачуна Немачка, што је било изненађење за све. Постојаће тај притисак, али мислим да имамо квалитет да прођемо на ОИ и да се тамо боримо за медаљу. Највећа предност је што ће наши кошаркаши моћи да играју пред домаћом публиком", рекао је Ђилас.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. јул 2025.
33° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом