Незадрживи “ратници”, Јокић постигао четири поена у поразу Денвера

У НБА лиги одиграно је шест утакмица. Орландо и Оклахома однели победе на гостујућим теренима, а Кливленд је на свом терену победио Портланд са 105:100 и прекинуо низ од три пораза. Кошаркаши Голден Стејта су на гостујућем терену наставили победничку серију савладавши Индијану са 131:123, чиме су остварили 23. узастопну победу и остали једина непоражена екипа ове сезоне у НБА лиги.

Актуелни шампион је тако остварио 27. узастопну победу, рачунајући и прошлу сезону и сада заједно са Мајамијем има други најдужи низ победа у лиги. Мајамију је то пошло за руком у сезони 2012-2013, извештава Бета.

Вориорсе су до победе предводили Клеј Томпсон са 39 поена, од којих је 29 постигао у првом полувремену, a Стефен Кари je, са 29 поена, седам скокова и 10 асистенција наставио одличну серију игара. Ендру Богут додао је 14 поена и 10 скокова, а Брендон Раш 13 поена.

Индијана је у првој четвртини примила 44 поена и изједначила негативни клупски рекорд. Најефикаснији у екипи Пејсерса био је Пол Џрџ са 33 поена, осам скокова и шест асистенција, а Си Џеј Мајлс постигао је 24.

Кошаркаши Орланда победили су на гостујућем терену Денвер са 85:74 и прекинули низ од пет пораза у међусобним дуелима. Најефикаснији у екипи Орланда био је Никола Вучевић са 18 поена и 13 скокова, 18 је додао и Елфрид Пејтон, а Тобајас Харис постигао је 17.

Орландо је у 677. узастопној утакмици постигао макар једну "тројку" а тај низ траје од 2007. године.

Вил Бартон био је најефикаснији у тиму из Денвера са 23 поена, а Данило Галинари постигао је 13. Српски кошаркаш Никола Јокић играо је 17 минута и постигао је четири поена, уз четири скока и асистенцију.

Кливленд је на свом терену победио Портланд са 105:100 и прекинуо низ од три пораза. Кавалирсе, који су успели да надокнаде заостатак од 18 поена из првог полувремена, је до победе предводио Леброн Џејмс са 33 поена и 10 скокова. Кевин Лав постигао је 18 поена, а Метју Делаведова 17 поена.

У екипи Портланда најбољи је био Демјан Лилард са 33 поена, шест скокова и шест асистенција, а Си Џеј Меколум додао је 24 поена и пет асистенција.

Кошаркаши Оклахоме победили су на гостовању Мемфис са 125:88и остварили другу узастопну победу. Тандер је до победе предводио Кевин Дурент са 32 поена и 10 скокова, а добру партију приказали су Расел Вестбрук, са 13 поена и 16 асистенција и Серж Ибака са 17 поена.

Марио Чалмерс био је најефикаснији у екипи из Мемфиса са 19 поена.

У осталим утакмицама Бруклин је на домаћем терену победио Хјустон са 110:105, а Сакраменто је победио Јуту са 114:106 и прекинуо низ од три пораза.