среда, 18.11.2015, 12:54 -> 13:01
Радоњић: Стразбур је јасно показао ко је и шта је
Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић рекао је уочи утакмице против Стразбура у Евролиги да је француски представник озбиљан кандидат за пласман у ТОП 16 фазу, иако се тако није чинило пре почетка такмичења.
Црвено-бели отпутовали су за Стразбур, до којег ће доћи летом преко Штутгарта и где ће одрадити два тренинга пре меча.
"Пре почетка такмичења у Евролиги, Стразбур је анализиран као неко ко у овој групи треба да буде само учесник. Ми смо први меч одиграли добро, чак и одлично, надиграли смо их у потпуности. Међутим, након тога Стразбур је показао да се ради о озбиљном тиму који има озбиљан квалитет, и који може да савлада сваког противника, па и Реал и Фенербахче, и то поприлично убедљиво и лако", рекао је Радоњић за клупски сајт.
Радоњић истиче да је Стразбур у бољој ситуацији од Црвене звезде, иако имају исти скор (2-3).
"Сада су озбиљни кандидати за ТОП 16 фазу, у добром су тренутку и бољој позицији од нас у смислу да нису играли првенствену утакмицу током викенда. Потпуно спремни и одморни дочекују дуел, што код нас није случај. Желимо да одиграмо добру утакмицу, будемо конкурентни и на првом месту комплетнији. У овом тренутку не могу са сигурношћу да кажем у коликој мери ћемо моћи да рачунамо на капитена Бранка Лазића".
Црвена звезда је у првом мечу у Београду убедљиво славила против Стразбура (81:59), али, према мишљењу Бранка Лазића, многе ствари су се од тада промениле.
"И тада, а и сада, дочекујемо меч са њима после пораза у АБА лиги. Показали су се као јака екипа на свом терену и сигурно је да нас очекује тежак меч, али покушаћемо да победимо у Фрацуској и направимо крупан корак ка ТОП 16 фази. Почео сам да тренирам са екипом, надам се да ћу моћи да помогнем екипи у пуној мери", рекао је Лазић.
Центар Маик Цирбес додао је да очекује јако тешку утакмицу против вицешампиона Француске.
"Стразбур је победио Реал прошле недеље и Фернербахче на премијери. Прва утакмица није мерило за ово што нас очекује у Франуцуској. Јесмо победили убедљиво, али сада смо гости и то је највећа разлика. Сваки тим је бољи на свом паркету, посебно када имате такву атмосферу и навијаче који вам дају додатну енергију", казао је немачки кошаркаш.
Утакмица 6. кола Евролиге између Стразбура и Црвене звезде игра се у четвртак од 20.45 сати.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар