Фиба: Србија међу шест кандидата за организацију олимпијских квалификација

Међународна кошаркашка федерација објавила је имена шест потенцијалних организатора квалификационог турнира за пласман на Олимпијске игре у Рију 2016. године, међу којима је и Србија.

За домаћина турнира првобитно се пријавило 10 земаља, али сада ће три у конкуренцији Србије, Турске, Италије, Израела, Чешке и Филипина бити изабране 19. јануара на састанку Извршног одбора ФИБА.

Квалификациони турнири, који се игра у три групе по шест селекција и само ће победници обезбедити визу за ОИ, игра се од 4. до 10. јула наредне године.

Пласман на Игре у Рију до сада су обезбедили САД, Бразил, Аустралија, Нигерија, Венецуела, Аргентина, Шпанија и Литванија.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 08. август 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом