Читај ми!

Црвено-бели почели припреме са младим снагама

Шампиони Србије, кошаркаши Црвене звезде, почињу припреме за нову сезону у понедељак 10. августа, када ће бити обављени неопходни медицински тестови и лекарски прегледи.

На првој прозивци коју ће обавити тренер Дејан Радоњић са својим стручним штабом наћи ће се: Бранко Лазић, Стефан Јовић, Марко Тејић, Никола Ребић, Ђорђе Каплановић, Никола Чворовић, Марко Гудурић, Дејан Давидовац, Драган Апић, Огњен Добрић, Стефан Лазаревић и Брано Ђукановић.

Раду првог тима од 17. августа биће прикључени Алекса Раданов, Бориша Симанић и Давид Миладиновић, који су добили заслужени одмор након завршених обавеза у јуниорској репрезентацији Србије, објављено је на сајту Црвене звезде.

"Овај списак није никакво изненађење. Као што смо и најавили, на старту припрема биће знатан број младих играча којима ћемо посветити велику пажњу. Жеља нам је да им пружимо прилику да се наметну, али и да их навикавамо на систем рада у првом тиму. Циљ је да из године у годину из сопственог погона промовишемо што је могуће више првотимаца", истакао је тренер црвено-белих Дејан Радоњић.

Нова сезона Звезди доноси много изазова и велики број утакмица, а тренер Дејан Радоњић, као и до сада, најављује велики рад.

"Прошле сезоне одиграли смо чак 80 утакмица. Имали смо згуснут распоред који је био додатно оптерећен честим и дугим путовањима. Екипа је све то добро подносила, пре свега захваљујући одличном раду током припремног периода где је направљена квалитетна база. То ће нам бити приоритет у наредном периоду", наглашава Радоњић.

Црвена звезда је у односу на тим из прошле године остала без четворице носилаца игре: арјановића, Вилијамса, Џенкинса и Калинића, а у досадашњем делу прелазног рока појачала се центром Софоклисом Скорцанитисом.

"Он је препознао да је Црвена звезда права средина за њега и клуб у коме може даље да напредује, што на неки начин представља и признање за наш рад. Нимало случајно, јер Бобан Марјановић је као члан најбоље петорке Евролиге потписао уговор са Сан Антониом, Никола Калинић је направио највећи трансфер у историји Звезде и појачао Фенербахче", рекао је Радоњић.

Нова такмичарска сезона за црвено-беле у АБА лиги почиње утакмицом са Мега Лексом 2. октобра у Пиониру.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. децембар 2025.
1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом